Yükleniyor...

Filecoin Ana Şirketi Protocol Labs’te İşten Çıkarma

Filecoin'in ana şirketi olan Protocol Labs çalışanlarının yüzde 21'ini işten çıkardı.

filecoin

Filecoin’in ana şirketi olan Protocol Labs çalışanlarının yüzde 21’ini işten çıkardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para dünyasındaki şirketlerden işten çıkarma haberleri duymaya devam ediyoruz. Son olarak bu kervana katılan şirket ise Filecoin’in ana şirketi olan Protocol Labs oldu.

Protocol Labs Çalışanlarının Yüzde 21’ini İşten Çıkardı

2022 yılının kripto para sektörü üzerindeki etkisi hala devam ediyor. Şirketler masraflarını kısmak için birçok farklı yola başvuruyor. Bu dönemde de en çok gerçekleşen olaylardan biri ise işten çıkarmalar. Son olarak işten çıkarma açıklayan Protocol Labs, işten çıkarma gerekçeleri olarak kripto kışı ve mevcut ekonomik durumları gösterdi.

CEO Juan Benet Cuma günü bir blog gönderisinde, merkeziyetsiz dosya depolama ağı Filecoin‘in arkasındaki şirket olan Protocol Labs’ın personelinin yüzde 21’ini işten çıkarıldığını duyurdu.

Benet, şirketi yeni ortamı atlatmak için maliyetleri düşürmeye zorlayan kesintilerin arkasındaki neden olarak, özellikle kripto alanındaki şirketler için son derece zorlu bir ekonomik gerilemeyi gerkçe gösterdi.

CEO konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Yüksek faiz oranlarına, düşük yatırıma ve daha zorlu pazarlara yol açan yüksek enflasyon, küresel olarak şirketleri ve endüstrileri sarstı. Makro kış, kripto kışını daha da kötüleştirerek, onu sektörümüzün beklediğinden daha aşırı ve potansiyel olarak daha uzun hale getirdi.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x