Yükleniyor...

Kazakistan, Dijital Parada Pilot Dönemine Geçti

Binance ve Kazakistan Ulusal Bankası ortak raporuna göre Kazakistan, dijital para biriminde pilot döneme geçti.

Kazakistan CBDCye Asamali Olarak Gecmeyi Planliyor

Binance ve Kazakistan Ulusal Bankası ortak raporuna göre Kazakistan, dijital para biriminde pilot döneme geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Binance ve Kazakistan Ulusal Bankası ortak rapor yayınlayarak dijital ortaklık kurduklarını aktardılar. Kısa bir süre önce kripto düzenlemelerinde genel bir çerçevedeki kuralları kabul eden Kazakistan, dijital parada da yoluna devam ettiğini aktardı.

Kazakistan Dijital Para Adımlarına Devam Ediyor

Son zamanlarda kripto paralar için çalışmalar yürüten Kazakistan’ın dijital para konusunda da pilot döneme geçtiği bildirildi. Binance ve Kazakistan Ulusak Bankası (NBK) tarafından ortak yayımlanan metinden bir dijital tenge programı başlatıldığı duyuruldu.

Yayımlanan raporda, dijital varlık düzenlemelerine, dijital varlık endüstrisine ve merkeziyetsiz finansa yönelik yaklaşımlar açıklandı. Kazakistan Ulusal Bankası Başkan Yardımcısı Berik Sholpankupov, hazırlanan raporun girişinde, bankanın finansal kapsayıcılığını artırabilecek ve uluslararası ticareti destekleyebilecek bir vizyon hakkında izlemesi hakkında açıklamalarda bulundu. Konu hakkında Berik Sholpankupov, şöyle dedi:

“Kazakistan’da ayrıca, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ve dijital tenge’imizin kripto dünyası ile geleneksel fiat ödeme altyapısı arasında nasıl köprü kurabileceğini keşfetmek için pratik bir Ar-Ge çalışması başlattık.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x