Yükleniyor...

Finlandiyalı Yetkililer El Konulan Yüzlerce Bitcoin’in (BTC) Nasıl Değerlendirileceğini Tartışıyor

Finlandiyalı yetkililer, son birkaç yılda milyonlarca dolar değerinde Bitcoin’e el koyarken, yetkililer şimdi söz konusu BTC'lerin nerede ve nasıl değerlendirileceği konusunu tartışıyor.

bitcoin btc 8

Finlandiyalı yetkililer, son birkaç yılda milyonlarca dolar değerinde Bitcoin’e el koyarken, yetkililer şimdi söz konusu BTC’lerin nerede ve nasıl değerlendirileceği konusunu tartışıyor.

Finlandiyalı yetkililer, ellerindeki BTC’leri kolluk kuvvetlerinin birkaç yıl önce yasadışı faaliyetlere dönük gerçekleştirdikleri operasyonlarla ele geçirdi ve şimdi hükümet bu Bitcoin’leri kullanmanın en iyi yolunu ne olduğunu tartışıyor. Yeni çıkan haberlere göre, Finlandiya Gümrük Servisi, birkaç yıl önce uyuşturucu satıcılarına düzenlenen operasyonla 1666 BTC’ye el koydu.

Finlandiyalı makamların el konulan kripto para birimini açık artırma ile elden çıkarmak istememelerinin nedeni, varlıkların bu şekilde satılmasının onları suçluların bir kez daha kullanabileceği ve kripto piyasasına geri getireceğinden endişe duymalarından geliyor. Herhangi bir varlığı tasfiye etmek, gayrimenkuller, araçlar veya başka herhangi bir şey olsun, suçluların eline “potansiyel olarak” fonları geri getireceği düşünülerek, bunun oldukça mantıksız olduğu değerlendiriliyor.

El Konulan Kripto Paraları Açık Artırma ile Satan Ülkeler

Başta ABD olmak üzere, birkaç Avrupa ülkesi suçlulara yapılan operasyonlarda ele geçirilen kripto para birimlerini açık artırma ile satma yoluna gitti. Amerika Birleşik Devletleri Marshals Servisi (USMS) yakın zaman önce düzenlediği açık artırma ile yüzlerce BTC’nin satışını yaptı. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında İngiltere polisi, genç bir siber suçlu Eliott Gunton’ı yaklamak için gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilen kripto paraları 240.000 Euro karşılığında açık artırma ile satmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner