FTX, borsanın eski yöneticilerine 1 milyar dolarlık dava açtı! • Coinkolik
Yükleniyor...

FTX, borsanın eski yöneticilerine 1 milyar dolarlık dava açtı!

FTX, borsanın eski CEO Sam'su Bankman-Fried ve birkaç eski yöneticiye, 1 milyar dolardan fazla fonu geri almak için dava açtı.

FTX Iflas Sureci Olarak Varliklarini Incelemeye Basladi

FTX, borsanın eski CEO Sam’su Bankman-Fried ve birkaç eski yöneticiye, 1 milyar dolardan fazla fonu geri almak için dava açtı. 

Geçtiğimiz aylarda iflas bildirisi yapan FTX, eski CEO Sam Bankman-Fried, Caroline Ellison, Gary Wang ve Nishad Singh’in kötüye kullanıldığı iddia edilen 1 milyar dolardan fazla fonu geri almak için dava açtı. Davada FTX, eski yöneticilerin lüks apartmanları, siyasi ve hayırsever katkıları, spekülatif yatırımları ve diğer evcil hayvan projelerini finanse etmek için sürekli olarak müşteri fonlarını zimmetine geçirerek mütevelli görevlerini ihlal ettiğini iddia etti.

Jeremy Hogan XRP icin Emsal Davayi Isaret Etti

“Fonlar kötü amaçlar için kullanıldı”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fonların kötüye kullanıldığını belirten FX, şirketin yönetici kadrosunun başında gelen dört kişiye toplamda 1 milyar dolarlık dava açtı. Dava, FTX tarafından tarihin en büyük mali dolandırıcılıklarından biri şeklinde nitelendirildi. Ayrcıca FTX, Bankman-Fried ve Wang’ın Robinhood ticaret platformunda hisse satın almak için ek 546 milyon doları kötüye kullandığını ve ABD hesabından babasının aynı borsadaki hesabına “hediye” olarak 10 milyon dolar aktardığını iddia etti.

Davalılar, birkaç çalışanın itibari para ve kripto varlıklarının transferlerini denetlemek için neredeyse sınırsız güce sahip olduğunu ve etkin bir denetim olmaksızın çalışanları işe alma ve işten çıkarma yetkisi verdiği bir ortam yarattı. Eski CEO Sam Bankman-Fried, Caroline Ellison, Gary Wang ve Nishad Singh’e açılan 1 milyar dolar değerindeki davanın nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x