G20'de Kripto Para Düzenlemesi • Coinkolik
Yükleniyor...

G20’de Kripto Para Düzenlemesi

Hindistan Maliye Bakanı Sitharaman, kripto düzenlemesinin G20 başkanlığı için çalışma önceliği taşıyacağını söyledi.

Hindistandan Teknoloji Odakli Kripto Duzenlemesi Plani

Hindistan Maliye Bakanı Sitharaman, kripto düzenlemesinin G20 başkanlığı için çalışma önceliği taşıyacağını söyledi. Sitharaman, kripto para kuruluşlarının varlıklarını nasıl düzenleneceğini anlamaları için teşvik edilmesi gerektiğini vurgulandı.

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, kripto varlıklarını çerçevelemenin, Salı günü bir düşünce kuruluşunun etkinliğinde bir konuşma sırasında gelecek ay başlayacak olan ülkenin bir yıllık G20 Başkanlığı için hala üzerinde çalışmakta olan sekiz öncelikten biri olacağını söyledi.

Kripto Paraların Düzenlenmesi G20’de Çalışma Önceliği

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sitharaman daha önce kriptonun G20 Başkanlığının gündeminde olacağından bahsetmişti. Buna karşın ilk kez bunun kesinleşmiş önceliklerinden biri olacağını belirtti. Hindistan Uluslararası Ekonomik İlişkiler Araştırma Konseyi (ICRIER) tarafından düzenlenen G20 Konferansı’nda yıllık olarak düzenlenen bir etkinlikte açılış konuşmasını yapıyordu.

Sitharaman, IMF’yi (Uluslararası Para Fonu), FSB’yi (Finansal İstikrar Kurulu), OECD’yi (Ekonomik İş birliği ve Kalkınma Örgütü) ve diğer kurumları kripto varlıklarının tüm ülkelerde nasıl düzenlenebileceğini anlamaları için teşvik etmemiz gerektiğini söyledi.

Konu hakkında Sitharaman şöyle dedi:

“Hiçbir ülke tek başına, bir siloda olmak, kripto varlıklarını düzenlemeye çalışmakta başarılı olamaz”

Bunlara ek olarak Hindistan’ın kriptoya özgü mevzuata atıfta bulunarak henüz herhangi bir planı olmadığını, en iyi şekilde nasıl yapılabileceğini görmek için öncelikle G20’nin tüm üyelerine sahip olmamız gerekiyor dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x