Yükleniyor...

Galxe protokolü saldırısında kayıplar 150.000 doları aştı

Web3 platformu Galxe'nin web sitesi hacker'ların saldırısına uğradı.

hacker galxe

Web3 platformu Galxe’nin web sitesi hacker’ların saldırısına uğradı.

Geliştirici ekip, kullanıcılara web sitesini kullanmamaları yönünde bir çağrı yaptı. Saldırının, geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Balancer saldırısı ile bağlantılı olabileceği ifade ediliyor.

DNS kayıtları değiştirildi

Galxe’nin web sitesi bugün yaklaşık bir saat boyunca çevrimdışı durumdaydı. Ekip, X üzerinden yaptığı açıklamada sitenin kapalı olduğunu belirtti ve siteyi etkileyen bir güvenlik ihlali yaşandığını açıkladı. Hacker’ların DNS’i istismar ettiği ifade edildi.

Ekipten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“DNS kayıtları, kullanıcıların cüzdanlarını boşaltan bir phishing web sitesine yönlendirecek şekilde değiştirildi”

Kripto dedektifi ZachXBT, fonların Galxe’den çalındığını belirtti ve kayıpların 160.000 dolar civarında yer aldığını söyledi.

ZachXBT, saldırının 19 Eylül’de gerçekleştirilen Balancer saldırısını gerçekleştirenler ile bağlantılı olduğunu öne sürdü.

Balancer’a yapılan saldırılar 238.000 dolarlık bir kayba yol açmıştı.

Platform, kısa bir süre önce bir açıklama yayımladı ve herhangi bir işleme onay verilmediği takdirde kullanıcı fonlarının güvende olduğun söyledi.

“Galxe web sitesi şu anda çevrimdışı. DNS kayıtları doğru bir biçimde yayıldığında tekrar çevrimiçi hale getireceğiz. 6 Ekim sabah 6’dan (PST) sonra Galxe’deki bağlı cüzdanlarda herhangi bir işlemi onaylamadığınız takdirde paranız ve bilgileriniz güvendedir”

Galxe, açıklamasının devamında web sitesinin geri alındığı bilgisini paylaşarak, kayıpların 200.000 dolar veya daha altında olduğunu düşündüklerini belirtti. Şirket, kolluk kuvvetleriyle de temasa geçtiklerini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x