Yükleniyor...

Genç Avustralyalılar, Gayrimenkul Yerine Kripto Paralara Yatırım Yapmayı Tercih Ediyor

Kripto para borsası Kraken tarafından yapılan bir ankete göre, 1980'lerin başı ile 1990'ların ortası arasında doğan Avustralyalıların yaklaşık %40'ı gayrimenkul yerine kripto para birimlerine yatırım yapmayı tercih ediyor.

genc avustralyalilar gayrimenkul yerine kripto paralara yatirim yapmayi tercih ediyor

Kripto para borsası Kraken tarafından yapılan bir ankete göre, 1980’lerin başı ile 1990’ların ortası arasında doğan Avustralyalıların yaklaşık %40’ı gayrimenkul yerine kripto para birimlerine yatırım yapmayı tercih ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Forkast.News ile paylaşılan ve anketin sonuçlarını açıklayan bir basın açıklamasına göre, y kuşağına mensup Avustralyalıların %22’si kripto para birimine yatırım yapmanın, servetlerini geleneksel banka hesaplarında tutmaktan daha etkili bir yol olduğuna inanıyor. Bu, 1940’ların ortaları ile 1960’ların ortaları arasında doğan ve volatilitesine ilişkin endişeler nedeniyle yatırım yapmayan baby boomer’s neslinin %47’sinin kriptoya karşı isteksizliğiyle kıyaslanıyor.

Y kuşağı, %39 ile mülk yerine kripto paraları tercih etme olasılığı en yüksek anket katılımcılarının nesli olmasına rağmen, X nesli  (1960’ların ortaları ile 1980’lerin başında doğanlar) katılımcıları %31 ve Z nesli (son dönem 1990’lar ve 2010) katılımcılarının %24’ü y kuşağı ile aynı görüşleri paylaştı.

Kraken Avustralya Genel Müdürü Jonathon Miller yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Avustralyalılar hala yatırıma karşı bazı muhafazakar tutumları sürdürüyorlar… Mülkiyet kültürel bir norm ve çoğu yatırımcı için istek listesinin üst sıralarında yer aldı, ancak satın alınabilirlik bir sorun olmaya devam ettikçe, daha fazla gencin servetini büyütmek için başka seçenekler aradığını görüyoruz.”

Anket, Avustralya’da konut fiyatlarının bu yıl 32 yılın en hızlı yükselişini gördüğü konut piyasası patlamasının ardından geldi ve genç nesiller arasında konut satın alınabilirliği ile uygun bir yatırım olarak kripto paraya ilgi arasında bir korelasyon olduğunu gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x