Yükleniyor...

Ripple, SEC Talebine İtiraz Etti: Tehdit Oluşturuyor

ABD menkul kıymetler düzenleyici kurumu SEC'e karşı yasal savaşta Ripple Labs'ı mahkemede savunan avukatlardan biri olan James K.

ripple sec talebine itiraz etti tehdit olusturuyor

ABD menkul kıymetler düzenleyici kurumu SEC’e karşı yasal savaşta Ripple Labs’ı mahkemede savunan avukatlardan biri olan James K. Filan, SEC’nin keşif süresini 2 ay uzatma talebine itiraz edildiğini tweet’ledi. 

SEC’nin Talebi Ripple’a Bir Tehdit Oluşturuyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Daha önce aktardığımız üzere SEC, federal yargıçtan Ripple davasındaki keşif sürecinin 60 gün uzatılmasını talep etmişti. Kurum, davayla ilgili daha fazla tanık ifadesi alabilmek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle SEC, yargıçtan 2 aylık bir ek süre talep etti. Ripple’ın avukatları, bunun keşif programını değiştirmek için yeterince iyi bir neden olmadığını söyleyerek hakime itiraz etti.

SEC’nin mektubu, Ripple’ın keşif sürecinin uzatılmasına karşı çıkmasının nedenlerini yanlış ifade ediyor. Ripple’ın bu uzatma sürecine karşı çıkmasının nedenleri, şirkete zarar verebileceğini ve keşif programını değiştirmek için iyi bir neden olmadığını düşünmesi şeklinde sıralanabilir.

Ripple’ın mahkemeye yazdığı mektup, uzatılma kararı alınması durumunda Ripple’ın ABD’deki işine “varoluşsal bir tehdit” oluşturacağını belirtiyor.

SEC’nin İfade Vermesini İstediği Tanıklar

SEC’in ifade vermesini istediği ek tanıklar arasında Ripple’ın eski CFO’su Ron Will ve Xpring’in eski kıdemli başkan yardımcısı Ethan Beard yer alıyor. Mayıs ayı sonlarında 10 tanık mevcuttu ve eski Ripple çalışanları Ripple davasıyla ilgili çeşitli konularda ifade vermeye hazırdı.

SEC tarafından talep edilen uzatmanın ve daha fazla tanığın ifade vermesini istemesinin nedeni, keşif sırasında Ripple’ın “yasadışı” XRP satışlarının da dahil olmak üzere daha fazla kanıtın ortaya çıkacağını düşünmesidir. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x