Yükleniyor...

Genesis, Gemini Müşterilerine 900 Milyon Dolar Borçlu

ABD merkezli kripto şirketi Genesis, kripto borsası Gemini'nin müşterilerine 900 milyon dolar borçlandı.

Genesis Gemini Musterilerine 900 Milyon Dolar Borclu

ABD merkezli kripto şirketi Genesis, kripto borsası Gemini‘nin müşterilerine 900 milyon dolar borçlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto ayı piyasasının devam ettiği bu günlerde, iflas ve çöküş olaylarının etkileri ağır hissediliyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX, likidite krizi ve iflas süreci ile piyasayı yeni bir döneme soktu. Bu yeni dönemde, kripto para borsaları şeffaflık ve rezerv kanıtı sistemlerine odaklandı. Gelişen ve benimsenen kripto endüstrisinde, iflas olaylarının ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Genesis, iflas ve borç iddiaları arasında yeniden gündeme geldi. Financial Times‘ın yaptığı habere göre, Genesis şirketinin Gemini müşterilerine ciddi bir borcu bulunuyor.

Genesis ve Digital Currency Group, Gemini Müşterilerine Borçlu

Kripto şirketi Genesis, zorlu süreçlere girdiğini belirterek sektörü tehlikeye soktu. Şirket, Earn protokolü için Gemini borsası ile birlikte hareket ediyor. Geçtiğimiz günlerde Gemini, Earn protokolü nedeniyle sorunlardan etkilendiğini duyurmuştu.

Genesis ve ana şirketi Digital Currency Group, likidite krizini atlatmak için yoğun mesai harcıyor. Ancak tüm bu süreçlerin ortasında, Gemini müşterilerinin 900 milyon doları sıkıntılı şirkette sıkışmış durumda.

Gemini borsası, fonları geri almaya çalışıyor. Ayrıca borsanın oluşturduğu alacaklılar komitesi, varlıkları telafi etmek için harekete geçti. Borsanın müşteri varlıkları olarak belirtilen 900 milyon doların, sorunlu şirket tarafından karşılanması bekleniliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x