GMO, Eylül Ayında 3.85 Milyon Dolarlık BTC ve BCH Madenciliği Yaptı

Ana Sayfa » Şirketler » GMO, Eylül Ayında 3.85 Milyon Dolarlık BTC ve BCH Madenciliği Yaptı
GMO, Eylül Ayında 3.85 Milyon Dolarlık BTC ve BCH Madenciliği Yaptı
6 Kasım 2018 - Yazar: - Kategori: Şirketler

Aylık durum güncellemesi için açıklama yapan Tokyo merkezli GMO Internet Group, diğer üreticilerin maden işlerini yürütmeye devam ederken daha fazla madencilik tesisi kurduktan sonra Eylül ayından bu yana madencilikteki aktivitesini artırdığını söyledi.

GMO “Madencilik donanımlarını diğer üreticilerden şirket içi madenciliğe sunmaya devam edeceğiz. Planımız, hashrate’ımızı Aralık ayı sonunda 800 ph/s’yi geçtiğini görmek” dedi.

GMO Internet Group, geçen yıl sonlarında madencilik faaliyetlerine başladığı için BTC’den daha çok BCH’a odaklanma eğilimi gösterdi. 1,7 milyar dolar değerindeki şirket, bu yılın ilk 10 ayında toplamda 4.070 Bitcoin çekirdeği ve 1.323 Bitcoin Cash kazdı ve yaklaşık 33 milyon dolar ödül kazandı.

Şirketin son çeyrekte BCH’a olan en ilgisindeki artış 15 Kasım’daki Hard Fork ile doğrudan bağlantılı. Ama her zaman işler yolunda gitmeyebilir. Şirketin aksaklıklara ilişkin yaptığı açıklama:

Madencilik donanımları ile ilgili olarak, sevkiyatın ertelenmesine neden olan oldukça güçlü küresel arz-talep dengesi nedeniyle elektronik bileşenlerin bir kısmı için bir gecikme yaşandı.

Madenciler arasındaki rekabet sektöre giren çok sayıdaki Çinli şirket nedeniyle artmış durumda. Çin’deki madencilerin artık BTC blok zincirinde çalışan hesaplama gücünün yaklaşık üçte ikisini kontrol ettiği düşünülüyor.

GMO Hashrate Değerini Artırmak İstiyor

Madencilik gücü açısından GMO Internet, Ekim ayında saniyede 674 petahash kaydetti. Bu güç değeri bir önceki aya göre yüzde 50 artışı temsil ediyor.

Şirket, hesaplama gücünde önemli bir artış görmesine rağmen, hashrate değeri hala büyük madencilik havuzları tarafından sağlanan değerin çok altında. 9.000 ph/s’yi aşan BTC.com bunun en somut örneği. GMO Internet, Aralık ayında kısa vadede yaklaşık 800 ph/s’lik bir hedefle uzun vadede 3.000 ph/s’ye ulaşmayı hedeflediğini belirtti.

Ekim ayında Japon kripto para şirketi, 2019 yılında Yen’e sabitlenmiş bir StableCoin başlatacaklarını belirtti. GMO Internet’in kurucusu ve başkanı Masatoshi Kumagaii, GDO Japon Yen (GJY) olarak bilinen StableCoin’in Asya’da verileceğini söyledi. StableCoin’i destekleyen varlıkların, teknoloji firmasının zaten bankacılık lisanslarına sahip olduğu Japonya’da depolanması bkekleniyor.

1991 yılında kurulan GMO Internet, internet reklamcılığı ve medya, internet menkul kıymetleri ve mobil eğlence sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Tokyo Menkul Kıymetler Borsası’na kayıtlı firma aynı zamanda GMO Coin, kripto para birimi madenciliği ve borsa işletmeciliğide yapıyor.

Yazar Hakkında

Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto Para Fiyat
bitcoin
Bitcoin (BTC)
₺30,163.49
ethereum
Ethereum (ETH)
₺963.82
ripple
XRP (XRP)
₺2.56
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH)
₺2,250.53
eos
EOS (EOS)
₺24.89
stellar
Stellar (XLM)
₺1.31
litecoin
Litecoin (LTC)
₺233.07
tether
Tether (USDT)
₺5.27
cardano
Cardano (ADA)
₺0.336
monero
Monero (XMR)
₺473.00
dash
Dash (DASH)
₺750.61
iota
IOTA (MIOTA)
₺2.27
tron
TRON (TRX)
₺0.1033
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC)
₺41.39
neo
NEO (NEO)
₺69.64
binance-coin
Binance Coin (BNB)
₺43.41
tezos
Tezos (XTZ)
₺6.03
nem
NEM (XEM)
₺0.512
vechain
VeChain (VET)
₺0.04248
dogecoin
Dogecoin (DOGE)
₺0.01458
© Copyright 2018 Coinkolik - Tüm Hakları Saklıdır.

Send this to a friend