Yükleniyor...

Goldman Sachs, Kripto Piyasasındaki Düşüşle Tetiklenen Yayılma Etkisi Endişelerini Ele Aldı

ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs, kripto piyasasındaki düşüşün ABD ekonomisi üzerinde bir yayılma etkisi yaratabileceği endişeleri hakkında bir araştırma notu yayımladı.

goldman sachs kripto piyasasindaki dususle tetiklenen yayilma etkisi endiselerini ele aldi

ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs, kripto piyasasındaki düşüşün ABD ekonomisi üzerinde bir yayılma etkisi yaratabileceği endişeleri hakkında bir araştırma notu yayımladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Block tarafından aktarılan bir habere göre Goldman Sachs, müşterilerine gönderdiği son notta son zamanlarda sıklıkla dile getirilen yayılma etkisi endişelerini ele aldı. Buna göre, makroekonomik endişeler, UST’deki çöküş gibi bir dizi etken tarafından tetiklenen kripto para piyasasındaki düşüşün ABD harcamaları üzerinde çok sınırlı bir etkisi olması gerektiği ifade edildi. Buna gerekçe olarak ise, piyasadaki son düşüşün ABD hanehalkı net değerine kıyasla çok küçük olması gösterildi. Bitcoin, bu yılın başından bu yana %35 oranında düşüş yaşamıştı.

Bankaya göre, net değer yüzdesi olarak kripto para birimi varlıkları ABD hanehalkı net değerinin yalnızca %0.3’ünü temsil ediyor. Diğer taraftan ABD hisse senetleri için bu oran %29’da yer alıyor. Araştırmacılar raporda konu hakkında şu ifadelere yer verdi:

“Varsayımlarımız etrafında çok fazla belirsizlik olsa da, sonuçlarımız kripto piyasasının etkisinin diğer faktörlere göre büyük ihtimalle sınırlı kalacağını gösteriyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x