Yükleniyor...

Google Aramaları Bitcoin’i (BTC) Kalkışa Hazırlıyor

Bitcoin halving (yarılanma) anahtar kelimesi bu aralar Google’de en çok arananlar arasına giriyor.

Google Aramalarını Bitcoin’i BTC Kalkışa Hazırlıyor

Bitcoin halving (yarılanma) anahtar kelimesi bu aralar Google’de en çok arananlar arasına giriyor. Dikkat çeken aramalar 2016’da gerçekleşen bir önceki yarılanma öncesi aramalardan %33 daha fazla. Kripto para trader’ları bunun Bitcoin fiyat artışına zemin oluşturduğunu söylüyor.

Google aramalarında yaşanan bu artışı fark eden Kripto para trader’ı Carl Eric Martin, Bitcoin fiyatının yükseliş için hazırlık yaptığını söylüyor.

Bitcoin Yarılanması Önem Kazanıyor

Bir sonraki Bitcoin yarılanma etkinliğine 15 gün kaldı. Makroekonomik koşullar ve FED’in sınırsız para basması, gerçekleşecek olan yarılanmaya ayrı bir önem kattı. Çoğu kimse Bitcoin yarılanması ile arzın azalacağını ve talebin aynı kalacağını hatta artacağını düşünüyor. Arz-talep dengesinin yeniden şekillenmesiyle Bitcoin fiyatında kripto para analistleri afaki yükselişler bekliyor. Yarılanma sonrası BTC fiyat tahminleri 50.000 dolardan başlayıp 1.000.000 dolara kadar uzanıyor.

Fiyat tahminleri ve beklentiler nedeniyle “Bitcoin yarılanması” hakkında aramalar yapılması oldukça normal gözüküyor. Trader Carl Eric Martin bu hareketliliği ortaya koyarak arama hacimlerinin rekor düzeylere oluştuğunu belirtiyor. Ayrıca analist arama hacimlerine dayanarak daha çok kişinin Bitcoin’e ilgi duyduğunu bu sebeple BTC fiyatında bir patlama yaşanacağını söyledi.

Bitcoin analisti @digitalikNet’te Twitter sayfasında benzer verileri paylaşıyor:

BTC Aktif Besleme 2y-3y Yeni Ana Yüksek Seviyeye Ulaştı

Bu arada Blockchain üzerindeki değişiklikleri izleyen Twitter botu Glassnode, BTC aktif tedarikinin 2y-3y’nin 3 yılın en yüksek seviyesi olan 2.805.977.834 BTC’ye ulaştığını bildirdi. Bu, son iki ila üç yıl boyunca, kullanıcıların BTC’lerini yaklaşan yarılanma öncesi cüzdanlar arasında aktif olarak taşıdığı anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner