Yükleniyor...

Grayscale, ETF süreci için SEC’e baskı yapıyor!

Geçtiğimiz saatlerde SEC'e bir mektup gönderen Grayscale, ETF başvuru sürecini kısa tutmak için elinden geleni yapıyor.

Grayscale

Geçtiğimiz saatlerde SEC‘e bir mektup gönderen Grayscale, ETF başvuru sürecini kısa tutmak için elinden geleni yapıyor.

Grayscale‘in avukatları SEC‘e bir mektup göndererek, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) dönüştürülmesine ilişkin atılacak sıradaki adımları tartışmak üzere bir araya gelmesini talep etti. ETF başvuru sürecinin ertelenmesine yönelik herhangi bir gerekçe bulunmadığını savunan Grayscale, X üzerinden yayımladığı gönderinde büyük bir destek topladı.

Grayscale’den sert açıklamalar geldi

SEC’in ETF başvurusunu ertelemek için herhangi bir sebebi olmadığını belirten Grayscale, süreci kısa tutmak için elinden geleni yapacklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Artık Temyiz Mahkemesi konuştuğuna göre, Komisyon tarafından daha önce spot Bitcoin ETP’lerin reddedilmesinde kabul edilen yasal analiz kapsamında, Bitcoin vadeli işlem ETP’sini spot Bitcoin ETP’den ayıracak hiçbir gerekçe yok. Bitcoin vadeli işlemleri ETP’leri ticarete başladıktan sonra bile spot Bitcoin başvurularını reddeden on beş Komisyon emrinden birinde bunun şimdiye kadar ortaya çıkacağından eminiz.”

Henüz net bir karara bağlanmayan Grayscale’in ETF başvurusu, yalnızca şirket bazında değil sektör anlamında kritik bir önem taşıyor. Birkaç gün önce ETF’leri toplu şekilde erteleyen SEC, BTC’de sert bir düşüşe yol açmıştı. Sıradaki sürecin nasıl şekilleneceği ise kripto yatırımcıları tarafından merakla takip ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x