Yükleniyor...
Sponsored

Grönland, Blockchain Tabanlı Seçim Sistemini Araştırıyor

Grönlandlı araştırmacılar, güvenli bir çevrimiçi oylama sistemi oluşturmak için blockchain tabanlı seçim sistemi araştırması yapıyor.

Gronland Blockchain Tabanli Secim Sistemini Arastiriyor

Grönlandlı araştırmacılar, güvenli bir çevrimiçi oylama sistemi oluşturmak için blockchain tabanlı seçim sistemi araştırması yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain teknolojisi, üçüncü taraf kişilerin sisteme onaysız dahil olamaması nedeniyle ülkeler ve kuruluşlar için bir önem taşıyor. Güven ve güvenliğe dayanan uygulamalar, potansiyel uygulamaları genişlemeye devam ettikçe blockchain teknolojisini kullanmaya başlayanlar arasında yer alıyor. Grönland’daki araştırmacılar da yeni bir sistem geliştirmeyi hedefliyor.

Grönland, Seçim Sistemi için Blockchain Teknolojisine Güveniyor

Grönland’da belirli araştırmacılar, blockchain tabanlı çevrimiçi oylama sistemi geliştirmek için finanse edildi.

Aarhus Üniversitesi, Alexandra Enstitüsü, BT Üniversitesi ve Concordium Blockchain’deki araştırmacılar, güvenli bir çevrimiçi oylama sistemi oluşturmak için üniversite işbirliği DIREC’ten fon aldı. Araştırmacılara 472 bin dolar hibe verildi.

Proje, Grönland’ın Sosyal İşler, İş Piyasası ve İçişleri Bakanlığı ile yürütülüyor ve grup, 2020 yılında ülkede çevrimiçi oylamaya izin veren yasa değişikliğinin ardından ortaya çıktı.

Concordium CTO’su Kare Kjelstrom, şu açıklamalarda bulundu:

“Çevrimiçi bir seçimin birçok avantajı var. Bununla birlikte, güvensizlik ve güvenli çözümlerin düzenlenmesindeki eksiklik, ülkelerin büyük çoğunluğunun ilerlemesini engelledi. Çok uzak mesafelerin insanların oy kullanmasını zorlaştırdığı Grönland’da, çevrimiçi bir çözüm potansiyel olarak seçmen katılımını artırabilir. Grönlandlılar gelecekte oylarını çevrimiçi olarak kullanma fırsatına sahip olacaklar.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x