Yükleniyor...
Sponsored

Güney Afrika, Kripto Düzenlemeleri için Harekete Geçti

Güney Afrikalı düzenleyiciler, kripto para birimi düzenlemeleri için yeni adımlar atıyor.

Guney Afrika Kripto Duzenlemeleri icin Harekete Gecti

Güney Afrikalı düzenleyiciler, kripto para birimi düzenlemeleri için yeni adımlar atıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güney Afrika Merkez Bankası, daha önce bankaların olası riskler nedeniyle kripto para yatırımcıları ile ilişkilerini kesmenin finansal bütünlüğün önünde bir tehdit olduğunu açıklamıştı. Dünyanın dört bir yanındaki finansal gözlemciler, fiyatları geçen yıl Kasım ayından bu yana düşen kripto para birimlerini nasıl düzenleyeceğiyle boğuşuyor. Güney Afrika da bu konuyla ilgili olarak bir yeniliğe gidiyor.

Güney Afrika’dan Kripto Düzenlemesi Adımı

Bugün yayınlanan bir bildiriye göre, Güney Afrika’nın finansal gözlemcisi kripto para varlıklarını finansal ürünler olarak sınıflandırdı ve bunların düzenlenmesine olanak sağladı.

Finansal Sektör Davranış Otoritesi (FSCA), “değerin dijital temsili” olarak adlandırdığı bir kripto varlığının yayın tarihinden itibaren Güney Afrika’da düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

Güney Afrika Rezerv Bankası (SARB) Başkan Yardımcısı Kuben Naidoo, Mayıs ayında Reuters’e, kripto varlıklarının düzenlenmesinin yakında olduğunu ve hırsızlığı, kara para aklamayı ve para politikasını baltalamayı önlemek için kripto varlıklarının düzenlenmesini istediğini söylemişti.

Yetkililerin getirmeyi planladıklarını söyledikleri düzenlemeler arasında, döviz kontrollerinin uygulanması ve kripto ticaret şirketlerine lisans verilmesi yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x