Güney Kore, kripto sektörünü düzenleme kararı aldı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Güney Kore, kripto sektörünü düzenleme kararı aldı!

Güney Kore mali düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), sektörün şeffaflığını arttırmak amacıyla, kriptoya dair mali tabloların ayrıntılı açıklamanmasını zorunlu kılıyor.

güney kore

Güney Kore mali düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), sektörün şeffaflığını arttırmak amacıyla, kriptoya dair mali tabloların ayrıntılı açıklamanmasını zorunlu kılıyor.

Güney Kore, kriptoyla ilgili güvenlik faaliyetlerini sıkılaştırıyor. Endüstrinin şeffaf bir hale gelmesini hedeflediğini açıklayan FSC, mali tabloların ayrıntılı bir şekilde paylaşılmasını zorunlu zorunlu kılacak. FSC’nin almış olduğu bu karar, Güney Kore’deki kripto hizmtlerinde birçok değişikliğe yol açabilir gibi görünüyor.

Guney Korede Vergi Odemeyenlerin Kripto Parasina El Kondu

Kripto Para İhraççılarına Fatura

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ocak 2024’ten itibaren yürürlüğe girecek olan yeni düzenleme, kripto para ihraççılarının kripto token’lerinin sayısı ve özelliklerinin yanı sıra iş modelleri ve kripto para birimleri ve ilgili karların satışına ilişkin iç muhasebe politikaları hakkında bilgi vermelerini gerektirecek. Yatırım amacıyla kripto para bulunduran şirketlerin de token’ın sınıflandırması, defter değeri ve varlıklarının piyasa değeri hakkında bilgi vermeleri gerekecektir.

Daha önce, bir şirketin ihraç edilen kripto para birimlerinin bir müşteriye satışını hemen kâr olarak kabul edip edemeyeceği belirsizdi. Ancak yeni yönergelerle birlikte şirketler, kripto para birimi sahibine yönelik avantaj ve ödüllerin tahsisi gibi tüm yükümlülüklerini tamamladıktan sonra satışları kâr olarak tanıyacak.

FSC’nin Salı günü yaptığı duyuruya göre, taslak yönergeler 7 Temmuz’da Kore Muhasebe Standartları Kurulu tarafından incelendi ve onaylandı. Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), 11 Temmuz’da yaptığı açıklamaya göre konuya ilişkin taslak kuralları Kore Muhasebe Standartları Kurulu tarafından onaydan geçti. Güney Koreli yetkililer, yeni kuralların kripto para piyasasının şeffaflığını artıracağına ve yatırımcıları koruyacağına, aynı zamanda yerel kripto endüstrisinin büyümesini teşvik edeceğine inanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x