Yükleniyor...

Günlük Bitcoin İşlem Hacmi Tarihi Seviyeye Doğru Gidiyor

Transaction.

Günlük Bitcoin İşlem Hacmi

Transaction.info verilerine göre, günlük Bitcoin (BTC) işlem hacmi Ocak 2018’deki seviyelere yükseldi. Bitcoin fiyatı Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Ocak 2018’e gelindiğinde ise Bitcoin fiyatı yavaş yavaş düşüşe geçmişti. Bazı endüstri oyuncuları günlük Bitcoin işlem hacminin yeniden Ocak 2018’deki seviyelere ulaşmasını olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi.

Bitcoin’in Temel Performansı İyileşti ve Büyüdü

Bitcoin BTC Günlük İşlem Hacmi

Bitcoin kişisel anahtar güvenlik sistemi firması Casa’nın baş teknoloji sorumlusu Jameson Lopp, Bitcoin’in temel performansının analizini yaptığında sistemin iyileştiği ve büyüdüğü sonucuna vardığı bir Medium blog gönderisi yayınladı. Lopp, blog gönderisinde çeşitli kaynaklara ve Bitcoin’in 2018’deki büyümesinin istatistiksel ölçümlerine değindi. Geçtiğimiz birkaç yılda Bitcoin’in blok yayılımında çeşitli iyileştirmeler yapıldığını belirten Lopp, düğümlerin sayısının artmasının etkilerinin görüldüğünü söyledi. Lopp’e göre, düşük işlem hacmi gelişmiş ücret tahmin algoritmaları, ayrılmış tanıklığın (SegWit) benimsenmesi işlem gruplamasında blok alanının daha verimli kullanılmasını sağladı.

2018’de SegWit girişlerini kullanan BTC işlemlerinin yüzdesi yüzde 10’dan yüzde 40’a yükselirken, ortalama BTC işlem büyüklüğü 2018’in dördüncü çeyreğinde 450’ye düşmeden önce Şubat ayında 750 bayt ile zirveyi görmüştü. Lopp’a göre bu düşüş artan SegWit benimsemesinden kaynaklanıyor. 2018 yılında BTC’nin piyasa hakimiyeti yüzde 32,5’e düştükten sonra yüzde 50’nin üzerine çıktı. Ulaşılabilir düğümlerin sayısının Bitcoin’in fiyatına kıyasla çok fazla düşmediğini belirten Loop, bu düğümleri yöneten kişilerin Bitcoin’e son derece bağlı olduklarını ve onu ekonomik amaçlarla kullandıklarını umduğunu belirtti. Loop’a göre, kripto para biriminin fiyatındaki yüksek dalgalanma nedeniyle düğümleri yöneten insanları düğümleri kapatmaları şu aşamada pek mümkün değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner