Yükleniyor...

Günün en çok değer kaybedeni: Memecoin (MEME) furyası bitti mi?

Binance'te listelendikten sonra büyük bir beklenti yaratan Memecoin (MEME) son 24 saatte yüzde 10'dan fazla düşüş yaşadı.

Memecoin MEME logo

Binance’te listelendikten sonra büyük bir beklenti yaratan Memecoin (MEME) son 24 saatte yüzde 10’dan fazla düşüş yaşadı.

Kripto piyasası haftaya Bitcoin’in (BTC) sallantılı fiyat yapısıyla riskli bölgede başladı. Geçtiğimiz hafta BTC defalarca kez denediği 38 bin dolar direncini bir türlü kıramadı. Direncin aşılamamasıyla birlikte zayıflayan Bitcoin keskin düşüş yaşayarak 37 bin dolara kadar geriledi.

BTC düşüşü altcoin’lerde panik satışına yol açtı. Altcoin’ler para çıkışlarının yoğun olması ve piyasa koşullarının negatife dönmesiyle keskin düşüş yaşadı.

Memecoin (MEME) keskin bir şekilde düşüyor

Büyük beklentiler yaratan Memecoin (MEME) son zamanlarda düşüş yönlü bir fiyat grafiği izliyor. MEME son 24 saatte 0,030 dolar bandından 0,027 dolara geriledi. MEME düşüşü yüzde 10 seviyelerine yaklaştı.

Popüler kripto para birimi, airdrop gerçekleştireceği yönündeki beklentiler ve Binance listelemesiyle kısa sürede popüler olmuştu. Özellikle memecoin kategorisinde yer alması ve adının da Memecoin olması yeni bir ‘Dogecoin’ ortaya çıkarma ihtimalini doğurmuştu.

Memecoin kısa sürede 350 milyon dolar piyasa değerine ulaştı. Son düşüş ile birlikte Memecoin’in piyasa değeri 238 milyon dolara geriledi. CoinMarketCap verilerine göre Memecoin piyasa değeri bakımından en iyi 152’inci kripto para.

MEME grafik

MEME grafiğine bakıldığında fiyatın önemli bir destek noktasına tutunmaya çalıştığı görülüyor. 0,027 dolar desteğinden güç almaya çalışan MEME destek bölgesini kaybetmesi halinde düşüşünü sürdürebilir. Bu senaryoda, MEME fiyatı 0,023614 dolarda yer alan majör destek noktasına kadar geri çekilebilir. MEME’nin ara destek noktası ise 0,25 dolar olacaktır. 0,25 tepki yükselişinin gelebileceği bölge olarak gösterilse de piyasa koşulları nedeniyle zayıflayabilir.

Diğer taraftan MEME, BTC’nin yeniden güven vermesiyle destek noktasından güç bulabilir. 0,027 dolar desteğinden güç kazanırsa fiyat kısa sürede 0,0285 dolar direncine yaklaşabilir. Bu direnç noktası, ara direnç olması nedeniyle satış baskısını ortaya çıkarabilir. MEME, 0,0285 doları aşarsa sonraki direnç noktası 0,0304 dolar olacaktır. MEME’nin nihai direnç bölgesi ise 0,032955 dolar olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x