Yükleniyor...

Ripple (XRP), kritik bölgeden güç topluyor: Çıkış gelebilir mi?

Ripple (XRP), yüzde 5'lik geri çekilmenin ardından 0,60 dolar bölgesindeki önemli destek noktasına temas etti.

XRP Ripple

Ripple (XRP), yüzde 5’lik geri çekilmenin ardından 0,60 dolar bölgesindeki önemli destek noktasına temas etti.

Kripto piyasası haftayı negatif bir görünümde geçiriyor. Bitcoin (BTC), 38 bin dolar direncinden red yiyerek 37 bin dolara kadar geri çekildi. BTC’nin yaşadığı düşüş, altcoin’lerde para çıkışına yol açtı. Karlı durumda olan kripto yatırımcıları, BTC’nin güvensiz fiyat yapısı nedeniyle satış yapmaya başladı. Altcoin’lerin düşüşünde XRP dikkat çekti.

Majör coin’lerden XRP, son 24 saatte yüzde 5’lik düşüş ile 0,60 dolara geriledi. XRP için 0,60 dolar birçok destek bölgesi nedeniyle kritik önem taşıyor.

Ripple (XRP) karar aşamasında

Kripto piyasasının negatif görünümünün ışığında, Ripple (XRP) tarafında önemli bir eşik ortaya çıktı. XRP fiyatı, son 24 saatte yüzde 5’lik düşüş yaşayarak 0,60 dolar desteğine tutundu. Bu fiyat bölgesi, birkaç destek noktasının buluştuğu önemli bir yapı olarak dikkat çekiyor.

U Today’in XRP analizine göre, popüler kripto para birimi güncel fiyat noktasıyla önemli bir karar aşamasında. XRP tarafında, yakın vadede önemli kırılımlar görülebilir.

XRP analiz

U Today, Binance borsasındaki XRP/USDT paritesini inceledi. Pariteye göre, XRP’de oluşan yüksek volatilite ve düşüş, önemli bir destek seviyesini ortaya çıkardı. Son geri çekilmeyle birlikte XRP, 0,60 dolara yerleşti. Fiyatın bu destek seviyesinde istikrar kazandığı görüldü.

0,60 dolar desteği, 50 günlük hareketli ortalama (MA) tarafından destekleniyor. Ayrıca, 0,60 doların 100 günlük MA’ya yakınlığı ise yapının daha da güçlenmesini sağlıyor. Böylelikle 0,60 dolar desteği, olası geri çekilmelere karşı tampon görevi üstleniyor.

Boğaların geri gelmesi ve fiyatın yukarı yönlü harekete geçmesi halinde, 0,65 dolar önemli bir direnç görevi görecek. Bu direnç noktasının geçilmesi halinde XRP, 0,70 dolarda bulunan bir başka direnç noktasını hedefleyebilir.

Diğer taraftan XRP, 50 günlük MA’daki desteği koruyamazsa 100 günlük MA’ya denk gelen 0,58 dolara kadar geri çekilebilir. Bu bölge daha zorlu bir satış baskısını ortaya çıkarabilir. Bu bölgenin kaybedilmesi ise düşüşü şiddetlendirebilir ve fiyat 0,55 dolara gerileyebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x