Yükleniyor...

Hack Sayesinde, Dakikalar İçinde 15.5 Milyon Dolar Kazandı

DeFi platformu Ankr'ın hack'lenmesiyle, fırsattan yararlanan birisi dakikalar içinde 10 BNB'yi 15 buçuk milyon dolara çevirdi.

Hack Sayesinde Dakikalar Icinde 15.5 Milyon Dolar Kazandi

DeFi platformu Ankr‘ın hack’lenmesiyle, fırsattan yararlanan birisi dakikalar içinde 10 BNB‘yi 15 buçuk milyon dolara çevirdi.

Kripto endüstrisinde hack ve dolandırıcılık olaylarının önüne geçilemiyor. Hacker‘lar, zararlı yazılımlar veya açıktan yararlanma yöntemleriyle projelere milyonlarca dolarlık zararlar veriyor. Son olarak DeFi protokolü Ankr, kod yapısında sınırsız token basılmasına izin veren bir hata nedeniyle saldırıya uğradı. Bu hata, katrilyonlarca dolarlık bir token basımı gerçekleştirdi. Hacker, katrilyonlarca aBNBc token’ını bastıktan sonra, 20 trilyon aBNBc ile BNB alımı gerçekleştirdi. Bilgisayar saldırganı, son işleminde Tornado Cash‘ı kullanarak bu BNB‘leri 5 milyon USDC ile takas etti. CoinGecko verilerine göre hacker, PancakeSwap ve ApeSwap‘taki aBNBc likidite havuzlarını neredeyse tamamen boşalttı. Ancak hack saldırısı, başka birisine daha fazla para kazandırdı.

Hack Saldırısından Yararlanan Fırsatçı, 15.5 Milyon Dolar Kazandı

DeFi protokolü Ankr‘ın hack saldırısına uğramasının ardından, bir fırsatçı hızlı işlemler yaparak 10 BNB‘sini 15.5 milyon dolara çevirdi.

ankr firsatci 10 BNB 15.5 Milyon Dolar Yapti

Fırsatçı, yaklaşık 2.890 dolar değerindeki 10 BNB‘siyle 183.885 adet aBNBc satın alımı gerçekleştirdi. Bu işlemden sadece bir dakika sonra, elindeki aBNBc’leri 191.130 adet hBNB’YE çevirdi.

Elinde 191 bin adet hBNB‘si bulunan fırsatçı, yine bir dakika içinde Helio Protocol‘e giriş yaptı. Tüm hBNB‘leri protokole yatırdı ve bunun karşılığında 16 milyon adet Helio Stablecoin borç aldı. Sistemdeki açık hBNB‘lere 16 milyon dolarlık stablecoin’i karşılık gördü.

Fırsatçı, son işleminde bu 16 milyon adet stablecoin‘i 15.5 milyon dolarlık BUSD‘a çevirdi. Sadece dakikalar içinde, hack saldırısına uğrayan protokolden bir fırsatçının cebine milyonlarca dolar girdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner