Yükleniyor...

Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları (17 Ağustos – 23 Ağustos)

Piyasa değeri bakımından ilk 25 kripto para arasından hazırladığımız "Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları" serimizin bu haftasında yatırımcısını en çok güldüren kripto para OMG Network (OMG) oldu.

haftanin en cok kazandiran kripto paralari 1

Piyasa değeri bakımından ilk 25 kripto para arasından hazırladığımız “Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları” serimizin bu haftasında yatırımcısını en çok güldüren kripto para OMG Network (OMG) oldu. Piyasa değeri bakımından 24. sırada yer alan kripto para, bu hafta %174.26’lık ciddi bir değer artışı ile liderlik koltuğuna oturdu.

Haftanın en çok değer kazanan ikinci kripto para ise, piyasa değeri ile 17.sırada yer alan Cosmos (ATOM) oldu. %24.08’lik değer artışı yaşayan kripto para, bu hafta birçok altcoinin değer kaybetmesine rağmen iyi performans göstererek yatırımcısını güldürdü.

Üçüncü sırada ise piyasa değeri ile 19.sırada yer alan NEO yer alıyor. NEO, %19.44’lük bir değer artışı ile en çok kazananlar arasında ilk üçte yer almayı başardı.

Lider kripto varlık Bitcoin (BTC) ise bu hafta oldukça hareketli günler yaşadı. Yazım itibari ile 11.632 dolar seviyesinden işlem gören BTC, bu hafta %1.49’luk bir değer kaybı yaşadı. Bitcoin’de yaşanan ani inişler ve çıkışlar yüzünden de birçok altcoin kırmızıya döndü. Bildiğiniz üzere Bitcoin’de yaşanan ani hareketler hangi yöne olursa olsun, altcoin piyasası oldukça etkileniyor.

En büyük altcoin ve piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para Ethereum (ETH) ise haftalardır süren yükselişini devam ettiremedi ve bu hafta %8.22 değer kaybederek, yatırımcısını üzen kripto paralar arasında yer almayı başardı.

Bu haftanın en çok kaybedeni ise, son üç haftadır iyi performans göstererek listemizin 1 numarasında yer alan Chainlink (LINK) oldu. Haftalardır süre gelen yükselişi son bulan LINK, bu hafta %21.22 değer kaybederek, yazım itibari ile 14.94 dolar seviyesine kadar geriledi. LINK, geçtiğimiz günlerde 20 dolar seviyesine kadar yükselmişti.

Uzun süredir yatırımcısını bekleten Ripple (XRP) ise bu hafta da iyi performans göstermeyerek %4.93 değer kaybı yaşadı. XRP, yazım itibari ile 0.282 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son zamanların parlayan yıldızları gizlilik coinleri de, piyasanın çoğunluğu gibi bu haftayı değer kaybı ile kapattı. Bitcoin”in mevcut fiyat seviyesi üzerinden bir süre konsolide olması, diğer kripto paraların değer kazanmasına yardımcı olacaktır. Kısaca Bitcoin’in göstereceği fiyat eğilimi piyasa için belirleyici olacaktır.

Piyasa değeri bakımından ilk 25’de yer alan kripto paraların haftalık değişimini aşağıdaki tablodan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

piyasa degeri bakimindan ilk 25 kripto para


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x