Yükleniyor...

Hedera (HBAR), FedNow haberiyle patlama yaptı!

ABD Merkez Bankası'nın anlık ödeme sistemi FedNow, Hedera Hashgraph ile ilgili duyuru yayımlayarak, HBAR'ı uçuşa geçirdi.

fednow

ABD Merkez Bankası’nın anlık ödeme sistemi FedNow, Hedera Hashgraph ile ilgili duyuru yayımlayarak, HBAR’ı uçuşa geçirdi.

ABD Merkez Bankası’nın ödeme sistemi olarak kullanılan FedNow, hizmet sağlayıcısı olarak Hedera Hashgraph’i kullanacağını açıkladı. Bu durum ile birlikte yukarı yönlü patlama yapan Hedera (HBAR), kısa sürede yüzde 20’ye yakın artış sergiledi. Mikro ödeme yöntemlerine USD ve USDC’den sonra HBAR’ı eklediğini açıklayan FedNow, ekosisteme olan ilgiyi de artırmış görünüyor.

Hedera Hashgraph HBAR

Ödeme yöntemlerine HBAR eklendi

Hedera Hashgraph üzerine kurulu Dropp mikro ödeme platformu, FedNow tarafından resmi olarak hizmet sağlayıcısı seçildi. Bu hamle, mikro ödeme hizmetleri arayan bankaların ve diğer finansal hizmet şirketlerinin, FedNow aracılığıyla gerçek zamanlı ödemeler için Hedera’nın Dropp platformunu kullanabileceğini ifade ediyor. Ayrıca, blokzincir hizmetleriyle geleneksel finans şirketlerini bir araya getiriyor.

Kripto sektöründe önemli bir yere sahip olan FedNow, Hedera Hashgraph atağıyla birlikte HBAR’ı harekete geçirdi. Haberden önce 0,0558 dolar civarında işlem gören HBAR, direkt olarak 0,0663 dolara geldi. Toplamda yüzde 18,77 artış gösteren HBAR, yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı.

Ekran Resmi 2023 08 14 14.13.37

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x