Helium, Solana Telefonuna Destek Verdi • Coinkolik
Yükleniyor...

Helium, Solana Telefonuna Destek Verdi

Yapılan anlaşmaya göre ABD'de satılacak Saga (Solana) telefonları, Helium Mobile uygulamasına 30 gün ücretsiz abone olabilecek.

Helium Solana Telefonuna Destek Verdi

Yapılan anlaşmaya göre ABD‘de satılacak Saga (Solana) telefonları, Helium Mobile uygulamasına 30 gün ücretsiz abone olabilecek.

Kripto para platformları, gerçek dünyaya entegre olmanın yollarını arıyor. Özellikle Web2 ile Web3 arasındaki köprünün kurulması için yoğun çalışmalar yürütülüyor. NFT sektöründe de benzer çalışma olarak, fiziksel nesnelerin dijitalleşmesine yoğunlaşıldı. Bunlardan birisi de Helium tarafından yürütülüyor. Helium, kablolu internet veya mobil veri hizmetine alternatif yaratmak istiyor.

Helium Mobile, Solana Telefon Kullanıcılarına 30 Gün Ücretsiz

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Telefon üreterek blockchain benimsemesini yaygınlaştırmak isteyen Solana, ürünü Saga için hazırlıklarını tamamlıyor. Tamamen merkeziyetsiz bir cep telefonu yaratmak isteyen ekip, telefonları önümüzdeki senenin ilk çeyreğinde piyasaya çıkaracak.

Hazırlıkların ortasında bir gelişme de Helium ile Solana arasında yaşandı. Helium, geçtiğimiz aylarda kendi ağını bıraktı ve Solana ağına geçiş yaptı.

T-Mobile ile yaptığı anlaşma neticesinde Helium, nesnelerin interneti hizmetini önümüzdeki sene hizmete sürmeyi planlıyor. Solana tarafına da 30 günlük deneme imkanı sunacak.

Helium projesinin arkasındaki şirket Nova Labs, Saga telefonunun etkileyici bir araç olacağına inanıyor. Nova Labs Genel Müdürü Boris Renski, şunları söyledi;

“Dünyanın ilk kripto taşıyıcısını piyasaya sürmeye hazırlanırken, ortaklığımız ABD’deki Saga kullanıcılarına düşük maliyetli, güvenilir ve merkezi olmayan 5G kapsamı sağlamaya yardımcı olacak.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x