Yükleniyor...

İngiltere’nin AB’den Ayrılması Bitcoin’in Fiyatını Etkileyecek mi?

Yaklaşık 3.

Bitcoin Brexit İngiltere

Yaklaşık 3.5 yıldır tartışması devam eden İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılma süreci yani Brexit, 31 Ocak itibari ile tamamlanmış oldu ve İngiltere resmi olarak AB’den ayrıldı.

Bu siyasi ayrılık İngiltere açısından büyük bir başarı gibi kabul görse de uzmanlara göre, hem yerli hem yabancı yatırımcıların Pound’a olan güveni azalacak. Bu yüzden birçok yatırımcı, kaynaklarını Bitcoin gibi bir güvenli limana aktarabilir.

İngiltere’nin resmi olarak ayrılmasının hemen ardından açıklamalarda bulunan Başbakan Boris Johnson, Brexit sürecinin bir son değil bir başlangıç olduğunu belirtti.

Tüm bunlara rağmen İngiltere ve AB arasındaki ticaret anlaşması 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek. Yılın sonuna kadar İngiltere’nin başka bir ticaret anlaşması yapmaması durumunda ise İngiltere ekonomisi zor günler geçirebilir.

Hepimizin bildiği üzere Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan 250 kişinin ölümüne ve binlerce kişinin hastalanması sebep olan “Koranavirüs” etkisi ile birçok kişi Bitcoin’e ve altına hücum etti. Tabi ki bu durum hem Bitcoin’in hem de altın fiyatları yukarı yönde etkiledi.

10 yıllık bir geçmişi olan Bitcoin, artık birçok yatırımcı tarafından küresel kargaşalardan kaçış için güvenli liman olarak görülüyor. Bu durum göz önüne alındığında, İngiltere’nin AB’den ayrılması sonucu oluşabilecek olumsuz durumlar sonucunda, birçok yatırımcı son zamanlarda olduğu gibi kaynaklarını korumak için Bitcoin’i tercih edebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x