Anasayfa Kripto Para Haberleri İran, Kripto Para Birimleriyle Araba İthalatı Sorununu Çözecek

İran, Kripto Para Birimleriyle Araba İthalatı Sorununu Çözecek

ABONE OL:google-news

İran, ithal araç sevkiyatları için ödeme yöntemi olarak dijital varlık kullanmayı düşünüyor. Girişim, ArzDigital’in bildirdiğine göre, Kish Serbest Bölge Örgütü (KFZO) CEO’su Gholam Hossein Mozaffari tarafından duyuruldu. Mozaffari’nin girişiminin yakın gelecekte İran Merkez Bankası tarafından kamuoyuna sunulması bekleniyor.

Gholam Hossein Mozaffari, konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“Önümüzdeki hafta toplantımızın Merkez Bankası başkanı ile koordine edilmesini umuyoruz ve bu konuyu takip edip özel sektörden bir kripto para borsası kurmak için talepte bulunacağız.”

KFZO CEO’su ayrıca, yalnızca İran’da yapılan madencilik sonucunda elde edilen dijital varlıkları kullanmayı önerdi. Mozaffari, düzenleyicinin onayı ile İran’daki araç ithalatı sorununun nihayet çözülebileceğine inanıyor.

Mozaffari ayrıca yaptığı açıklamada ülkedekii otomobil ithalatı konusunun, yüksek maliyetler nedeniyle “üzücü bir hikaye” olduğunu söyledi. KFZO CEO’su Mozaffari, şunları söyledi:

“Gerekli para birimini, kaynağı ve miktarı bilinen serbest bölgelerde çıkarılan dijital para birimi aracılığıyla sağlayacağız ve ülkenin para birimi üzerinde herhangi bir baskı oluşturmayacağız.”

Kısıtlı Madenciliğe İzin Verilmişti

Temmuz ayında, İran’ın Elektrik Üretim, İletim ve Dağıtım Yönetimi Şirketi Tavanir’in Genel Müdür Yardımcısı Mostafa Rajabi Mashhadi, İslam Cumhuriyeti Haber Ajansı’na (IRNA), ülkenin enerji santrallerinin, onaylanmış tarifeler ve gerekli tüm lisanslara sahip olduğunu ifade etmişti. Hali hazırda geçtiğimiz dönemlerde yaşanan hiperenflasyon döneminde İran, yabancı sermaye getirmek için kısıtlamalar altında kripto para madenciliğine izin vermeye başlamıştı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakiHodl
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

957BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,530TakipçilerTakip Et
870AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar