Yükleniyor...
Sponsored

Japonya, Kripto Düzenlemelerini Revize Ediyor

Japonya, kripto sektöründeki kara para aklama faaliyetlerini önlemek amacıyla yeni düzenlemeler getiriyor.

Japonya Kripto Duzenlemelerini Revize Ediyor

Japonya, kripto sektöründeki kara para aklama faaliyetlerini önlemek amacıyla yeni düzenlemeler getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ülkeler yeni düzenlemeler hazırlarken, mevcut ekonomik durumu ve güvenlik sorunlarını odak noktasına alıyor. Yatırımcıların korunmasına yönelik maddelerle de kripto para benimsenmesinin artmasına yardımcı oluyor. Kripto paralara sıcak bakan ve oldukça kontrollü bir politika izleyen Japonya, mevcut yasayı revize etmeyi planlıyor.

Japonya’dan Kripto Düzenlemesi Atağı

Yerel Japon gazetesi Nikkei Asia‘da yer alan habere göre, Japon hükümeti, suçluların kripto para borsalarını para aklamak için kullanmasını önlemeyi amaçlayan havale kurallarını önümüzdeki baharda uygulamaya koyacak.

Suç Gelirlerinin Transferini Önleme Yasası, müşteri bilgilerinin borsa operatörleri arasında paylaşılmasını gerektirecek şekilde revize edilecek. Bu adım, yasa dışı faaliyetlerde bulunan kişiler tarafından yapılan para transferlerini izlemeyi sağlayacak. Yasa, stablecoin’ler için de geçerli olacak.

bitcoin kripto para piyasaso

Kuralları ihlal eden borsa operatörleri, idari yönlendirmeye ve düzeltici emirlere tabi tutulacak. Bu tür emirleri ihlal edenlere ise cezai yaptırımlar uygulanacak.

3 Ekim’de toplanması planlanan olağanüstü oturumda, yasada yapılacak değişikliklerin bir taslağı sunulacak. Tasarıya, aktarma kuralları olarak bilinen para transferi kurallarına, kripto paralar da eklenecek. Tasarının Mayıs 2023’te yürürlüğe girmesi bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x