Yükleniyor...
Sponsored

Uniswap (UNI) Neden Yükseliyor? 27 Eylül 2022

Uniswap (UNI) yaşadığı ufak çaplı rallide CoinGecko verilerine göre yüzde 19,4 yükselerek en çok kazananlarda yer aldı.

Uniswap UNI Neden Yukseliyor 27 Eylul 2022

Uniswap (UNI) yaşadığı ufak çaplı rallide CoinGecko verilerine göre yüzde 19,4 yükselerek en çok kazananlarda yer aldı. Peki Uniswap (UNI) neden yükseliyor? UNI’nin yükselişindeki sebepler neler?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uniswap merkeziyetsiz bir borsadır. DeFi projeleri arasında en popülerlerden biri olan Uniswap, ERC-20 token’larının değişimlerini borsa üzerinden akıllı sözleşmeler aracılığıyla değişimine olanak sağlayan bir protokoldür.

Uniswap (UNI) Neden Yükseliyor?

Geçtiğimiz son bir haftada CoinGecko verilerine göre yüzde 19’dan fazla yükseliş yaşayan UNI, son 24 saatte ise yüzde 14’ten fazla yükseliş kaydetti. Peki Uniswap neden yükseliyor? Uniswap’in (UNI) yükselişine beraber bakalım.

uni 4 saatlik
Uniswap’in 4 saatlik grafiği

Uniswap neden yükseliyor diye 4 saatlik grafiğe baktığımızda uzun süredir içinde bulunduğu düşen kanalı kırarak yükseliş yaşadığını görüyoruz. Uniswap, kritik destek noktalarından biri olan 5.71 dolardan tepki alarak ciddi bir yükseliş gösterdi. Son 24 saatte yüzde 14’ten fazla yükselen UNI aynı şekilde Bitcoin ve Ethereum’a karşı da yaklaşık yüzde 8’er değer kazandı.

Uniswap’ın yerel token’ı olan UNI, merkeziyetsiz borsanın (DEX) yönetiminde söz sahibi olunmasına yarayan bir yönetim token’ıdır.

Merkeziyetsiz Uniswap protokolü, güncellemeler ve değişimlerin yapılabilmesi amacıyla kullanıcı fikirlerini diğer kullanıcılara sunmaktadır. Kullanıcılar da sahip olunan UNI Token’lar sayesinde oylamalara katılarak neyin olup neyin olmayacağına karar verebilirler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x