Yükleniyor...

Japonya Mali Düzenleyicisinden Kripto Vergilerini Hafifletme Önerisi

Japonya'nın mali düzenleyicisi, ekonomiyi canlandırma çabalarını desteklemek için kripto varlıklara daha hafif vergiler getirilmesini önerdi.

Japonya Mali Duzenleyicisinden Kripto Vergilerini Hafifletme Onerisi

Japonya’nın mali düzenleyicisi, ekonomiyi canlandırma çabalarını desteklemek için kripto varlıklara daha hafif vergiler getirilmesini önerdi.

Ülkeler yeni düzenlemeler hazırlarken, mevcut ekonomik durumu odak noktasında tutuyor, yatırımcıların korunmasına yönelik maddelerle de kripto para benimsenmesinin artmasına yardımcı oluyor. Kripto‘ya sıcak bakan ve oldukça kontrollü bir politika izleyen Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), vergilerde hafifletme öneriyor.

Japonya’dan Kripto Vergileri için Muafiyet Adımı

japonya kripto para

Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), Başbakan Fumio Kishida‘nın ekonomiyi canlandırma çabalarını desteklemek için kripto varlıkları için kurumlar vergisi kurallarının yanı sıra, bireysel hisse senedi yatırımcıları için daha hafif vergiler getirilmesini önerdi.

FSA, yıllık vergi muafiyeti talebinde, şirketlerin kripto paraları yayınladıktan sonra elde ettikleri kazançlar için vergi ödemekten muaf tutulmaları gerektiğini belirtiyor. Ayrıca, bireysel yatırımcılara vergi indirimi sağlayan bir programın desteklenmesi çağrısında da bulundu.

Bu yapılandırma, Kishida‘nın dünyanın üçüncü büyük ekonomisini güçlendirmeyi amaçlayan vizyonunu destekliyor. Başbakan, ülkenin Web3 işletmelerinin büyümesine yardımcı olmak için destek sunarken hanelerin servetini ikiye katlama sözü de verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner