Yükleniyor...

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Fed Hakkında Konuştu!

Amerika'nın en ünlü finans şirketlerinden JPMorgan'ın CEO'su Jamie Dimon, Fed'in aldığı kararlar hakkında görüşlerini belirtti.

jpmorgan

Amerika’nın en ünlü finans şirketlerinden JPMorgan‘ın CEO’su Jamie Dimon, Fed‘in aldığı kararlar hakkında görüşlerini belirtti.

Dimon, perşembe günü yaptığı açıklama doğrultusunda, ABD ekonomisinin güçlü duruşunu sergilemeye devam ettiğine değindi. ABD için finansal faaliyetlerin olumlu ve güçlü devam ettiğini ifadelerine ekleyen Dimon, aynı zamanda enflasyonun kontrol altına alınması için Federal Rezerv faaliyetlerinin devam ettiğini sözlerine ekledi

Dimon, Fed Başkanı Powell ile Fed Raporlarını Hedef Aldı!

Amerike Birleşik Devletleri’nin popüler ve yüksek hacme sahip finans şirketi JPMorgan‘ın CEO’su Dimon, CNBC’e muhabirine verdiği röportaj ile Fed Başkanı Powell‘ı hedef aldı.

dimonjamie 092122gn3 w

Dimon, CNBC’ye verdiği röportaj ile Fed Başkanı Powell‘a eleştirilerde bulundu. Dimon, “Powell’a sayı duyuyorum fakat gerçekler ortada, enflasyon kontrolmüzden çıkmış durumda.” diyerek Fed’i ve Fed Başkanı Powell‘ı hedef göstererek eleştirisel tutumunu röportajda dile getirmiş oldu.

JPMorgan CEO’su, Fed’in 31 Ocak-1 Şubat tarihinde gerçekleşen raporlar doğrultusunda açıklamalarda bulunmuştu. Dimon yaptığı yorumların ışığında Fed‘in faaliyetlerine ve Fed Başkanı olan Powell‘a sitemkar düşüncelerini dile getirmiş oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner