Kasım sert başladı: Tasfiyeler 131 milyon dolara ulaştı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Kasım sert başladı: Tasfiyeler 131 milyon dolara ulaştı!

Eylül ayındaki sert yükselişin faturası Kasım ayına kesildi:

Kripto tasfiye

Eylül ayındaki sert yükselişin faturası Kasım ayına kesildi: Son 24 saatte 131 milyon dolar tasfiye edildi.

Geride kalan Eylül ayında Bitcoin (BTC) öncülüğünde kripto boğası yaşandı. Eylül ayında BTC yüzde 30’a yakın yükseliş yaşadı. Bitcoin’in artışı altcoin’lerin de hızlı bir şekilde yükselmesini sağladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Boğa beklentileriyle geçen Eylül ayının ardından gözler Kasım ayına çevrildi. Geçtiğimiz üç günde BTC fiyatının 36 binden 34 bin dolara düşmesi dengeler bozdu. Bu düşüş neticesinde son 24 saatte 131 milyon dolar tasfiye gerçekleşti. Tasfiyenin 107 milyon doları long (yükseliş) yönlü işlemlerde kaydedildi.

Yükseliş yönlü trader’lar tasfiye edildi

Coinglass verilerine göre, son 24 saatte 131 milyon dolarlık tasfiye yaşandı. Tasfiyelerin 107 milyon dolardan fazlası ise long (yükseliş) işlemlerde gerçekleşti.

Tasfiye

Son 24 saatte 50 binden fazla trader tasfiye edildi. En büyük tasfiye ise Bitmex borsasında yaşandı. Bu tasfiyenin miktarı XBTUSD işlem paritesinde 2 milyon dolar seviyesinde kaydedildi.

Tüm tasfiyelerin yüzde 63’üne Binance ev sahipliği yaptı. Bitcoin ise tasfiyelerin en yoğun yaşandığı kripto para oldu. Bitcoin tasfiyeleri, 31,41 milyon dolar long işlemlerde, 5,79 milyon dolar ise short işlemlerde gerçekleşti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x