Ana Sayfa Blockchain Kazakistan'daki Anaokullarında Blockchain Teknolojisi Kullanılacak

Kazakistan’daki Anaokullarında Blockchain Teknolojisi Kullanılacak

Kazakistan’da ebeveynlerin çocuklarının bir anaokuluna kabul edilmeleri için ön başvuru yapmaları gerekiyor. Bu da bazı okullarda bekleme listelerinin oluşmasına neden oluyor. Anaokulları için bekleme listeleri Devlet Hizmet Standardı uyarınca federal yasalara uygun olarak yönetiliyor. Geniş ailelerin, özel eğitim ihtiyacı olan, yasal temsilcileri engelli olan çocuklara ise öncelik veriliyor. Alınan karar ile ülkedeki anaokullarının bekleme listelerinde Blockchain teknolojisi kullanılacak.

Blockchain Çözümü 1 Şubat’tan İtibaren Kullanılmaya Başlanacak

Astana’daki Yatırımlar ve İş Geliştirme Dairesi Başkanı Alisher Abdykadyrov, anaokulların bekleme listelerinde Blockchain teknolojisinin 1 Şubat’tan itibaren kullanılmaya başlanacağını duyurdu. Abdykadyrov, Blockchain’in bekleme listelerini optimize edeceğini ve tüm süreci daha şeffaf hale getireceğini belirtti. Ülkedeki anaokullarına kabul süreci geçtiğimiz yıl dijitalleştirilmişti. Ancak sistemin kararsız olması ve vatandaşların verilerinin yanlış saklandığı konusunda artan şikayetleri önemli bir değişiklik yapılmasının gerektiğini gösteriyordu.

Yeni sistem hazırlanırken Booking.com, Uber ve Airbnb gibi servislerden ilham alındığı bildiriliyor. Blockchain tabanlı veritabanı, ebeveynlerin derecelendirmesine ve eğitim programına göre bir anaokulu seçmelerine olanak tanıyacak. Kazakistan, kripto alanına ve özellikle Blockchain teknolojisine açıkça ilgi gösteren ülkeler arasında yer alıyor. Henüz ülkede kripto için yasal bir çerçeve oluşturulmamış olsa da Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, bu tür düzenlemelerin yapılması için küresel işbirliği çağrısında bulunmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ethem Atmacahttps://www.coinkolik.com
Twitch yayıncısı PC oyuncusu, kripto para ve Blockchain sever edebiyat öğretmeni.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti