Yükleniyor...

Kazakistan, Bitcoin Madenciliğinde Zirveye Oynuyor

Kazakistan, bir yılı aşkın bir süredir Bitcoin'e en çok katkıda bulunan üçüncü ülke konumunu koruyor.

Kazakistan Bitcoin Madenciliginde Zirveye Oynuyor

Kazakistan, bir yılı aşkın bir süredir Bitcoin’e en çok katkıda bulunan üçüncü ülke konumunu koruyor.

Çin’in kripto madenciliğindeki baskın gücünün önemli bir kısmı, yasakların ardından Kazakistan’ın eline geçti. Bitcoin madenciliğinde üst sırda yer alan ülke, Bitcoin’e en çok katkıda bulunan ülkeler arasında da zirveye oynuyor.

Kazakistan, Bitcoin Madenciliğine En Çok Katkı Verenler Arasında

Şubat 2021’de Rusya’yı Bitcoin madenciliğinde geride bırakan Kazakistan, elde ettiği konumunu korumayı ve gelişmeyi başarıyor.

Kazakistan, geçtiğimiz günlerde; yalnızca Astana Uluslararası Finans Merkezi‘ne (AIFC) kayıtlı şirketlerin veya lisanslı veri merkezleriyle anlaşması olan yerleşik olmayan kuruluşların kripto madenciliği yapmasına izin vereceğini duyurmuştu. Ülkenin kripto madenciliğiyle ilgili çalışmaları artarken, faaliyetleri de eşit şekilde artıyor.

Kazakistan Bitcoin Madenciliginde Zirveye Oynuyor 1

Ocak 2022 itibariyle Kazakistan, Amerika Birleşik Devletleri (yüzde 37.84) ve Çin‘in (yüzde 21.11) hemen ardından konumlanan toplam Bitcoin hash oranının yüzde 13.22’sine katkıda bulundu.

Cambridge Alternatif Finans Merkezi verileri, Kazakistan’ın mutlak hash oranı katkısının (aylık ortalama) saniyede 24,8 exahash (Eh/s) olduğunu tahmin ediyor. Bu arada, ABD ve Çin sırasıyla 71 Eh/s ve 39.6 Eh/s katkıda bulundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x