Yükleniyor...

Klaytn’dan Yeni DeFi Token’ı: KLAP

Klaytn Blockchain ağında yer alan ilk DeFi protokolü ClaimSwap, yerel token'i KLAP'ı piyasaya sürdü.

Klaytndan Yeni DeFi Tokeni KLAP

Klaytn Blockchain ağında yer alan ilk DeFi protokolü ClaimSwap, yerel token’i KLAP’ı piyasaya sürdü. Klaytn son dönemdeki aktivitelerini hızla artırmaya devam ediyor.

KLAP geliştirici ekibi, bu sürümün Klaytn’in DeFi ekosisteminin hem topluluk yönetimi hem de tokenomik tasarım ilerlemesi için özellikle önemli olduğunun altını çizdi:

“KLAP tokeninin sistemimizde fayda sağlamasına ve protokol lansmanımızın ardından kullanıcılar için ek işlevsellik sağlamasına izin vermekten gerçekten heyecan duyuyoruz. KLAP merkeziyetsizleştikçe, topluluk gelişimi ve büyümesinde önemli bir sonraki adımdır.”

1 milyar token ile sınırlandırılan KLAP token’ının arzı, başlangıçta yüzde 6’sı (60 milyon token) olacak şekilde kullanıma sunulacak. KLAP’in piyasaya sürülmesiyle ilk etapta yaklaşık olarak 75 milyon dolar piyasa değerine ulaşması bekleniyor.

Ek olarak bu yeni piyasaya sürülen KLAP token’ı, Klaytn Lending Application’ın ekonomisini, ana hizmet ve yönetişim dijital varlığı olarak destekleyecek. Bununla birlikte KLAP’i stake etmek için Klaytn’ın meraklılarına KLAP ödülleri verilecek. KLAP-KLAY kredi sağlayıcıları, katılımları için de NFT alacaklar. Ayrıca KLAP sahipleri DEX‘in yönetişiminde de söz sahibi olacaklar.

Klaytn Nedir?

Klaytn, Güney Koreli teknoloji devi Kakao Corporation’ın Blockchain yan kuruluşu Ground X tarafından geliştirilen bir Blockchain çözümü olarak karşımıza çıkıyor. 40 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile Kakao, Güney Kore’de halka açık en büyük teknoloji şirketlerinden biridir.

Klaytn hakkında daha detaylı bilgi için makalemize göz atabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner