Kore bankaları stablecoin ve CBDC alternatifi araştırıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Kore bankaları stablecoin ve CBDC alternatifi araştırıyor

Güney Kore'deki birkaç özel banka, hem özel stablecoin'lere hem de merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC) bir alternatif teknolojileri araştırıyor.

güney kore

Güney Kore’deki birkaç özel banka, hem özel stablecoin’lere hem de merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC) bir alternatif teknolojileri araştırıyor.

Kore’deki bazı bankalar, stablecoin ve CBDC’ler üzerindeki faaliyetlerini hızlandırdı. Hana Bank, mevduat jetonlarının sertifikalarını araştırmayı planlarken, Woori Bank’ın araştırma departmanı yakın zamanda jetonlar hakkında bir rapor yayınladı.

Bankaların dijital varlıklara olan ilgisi artışta

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

News Korea’dan alınan bir habere göre , her ikisi de merkezi Seul’de bulunan özel şirketler olan Hana Bank ve Woori Bank, “mevduat sertifikası” token’larına (CD’ler) ilgi gösteriyor. CD’ler, mevcut bankacılık sistemini bozmadan geleneksel notların ve mevduatların yerini alan, blok zincirine konulan tokenize edilmiş banka mevduatlarıdır. CD’ler ayrıca herhangi bir geleneksel banka hizmetiyle aynı standartlarda kimlik doğrulaması gerektirir.

Hana Bank, CD’leri araştırmayı planlarken, Woori Bank’ın araştırma departmanı yakın zamanda token’lar hakkında bir rapor yayınladı. Bankacılar ise bu durumu, CD’lerin çok az dezavantajı olduğu şeklinden nitelendiriyor. Raporun belirttiği gibi, bunlara olan ilgi, 2022’deki stablecoin başarısızlıklarının mali düzenleyiciler arasında yarattığı endişeden kaynaklanıyor. Ayrıca, raporda adı geçen anonim yetkili bir bankacı “CD’ler, mevcut sistemden önemli ölçüde farklı olmadıkları için bankaların bakış açısından istikrarlı olarak algılanıyor.” dedi.Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x