Yükleniyor...

Koronavirüs, Ripple (XRP) Fiyatını Sadece Bu Yüzden Uçurabilir

Koronavirüs (Covid-19) salgını finansal sistemlerde büyük bir kargaşaya neden oldu.

Ripple XRP Koronavirüs

Koronavirüs (Covid-19) salgını finansal sistemlerde büyük bir kargaşaya neden oldu. Şu anda küresel para sistemi muazzam bir baskı altında. Nakit ve kredi sistemi can çekişiyor ve uzmanlar, sonunu kestirmenin mümkün olmadığı bir fırtınanın yaklaştığı görüşünde.

Koronavirüs salgınından etkilenen insan sayısı arttıkça, dünyanın sürdürülebilir bir para sistemi için Ripple (XRP) gibi bir para sistemine yöneldiğine tanık oluyoruz.

Metal veya Kağıt Paradan Duyulan Endişe ve Ripple’ın XRP’si

XRP gibi kripto para birimleri, nakite göre çeşitli avantajlara sahip. İlk olarak, kripto para birimleri tamamen elektronik ortamdadır. Değer aktarımlarının gerçekleşmesi için fiziksel temas gerekmez. Bu durum, temasa bağlı olarak genel bir enfekte riskini önemli ölçüde düşürmektedir.

İkinci olarak, kripto para birimleri çok ulusludur. Değer aktarımı en uzak mesafelere dahi yapılabilir. Bu, çoğu kamu kurumunun ve daha fazla insanın kağıt veya metal paraya dokunma gibi bedensel teması içermeyen daha hızlı bir ödeme yöntemine geçmesi durumunda dijital para biriminin fiyatını artırabilir.

Üçüncüsü, ağdaki işlemler otomatik olarak onaylandığından işlemlerin gerçekleştirilme süresi için üçüncü bir aracı gerekmez. Onaylar için üçüncü bir tarafın olmaması, kripto para birimi kullanıcılarına kaos zamanlarında ihtiyaç duyulan bağımsızlığı getiriyor.

Kripto paraların üzerinde çalıştığı Blockchain teknolojisi ve merkeziyetsiz defterler, şu anda var olan en güvenli teknoloji şekilleri arasında gösteriliyor. Basitçe söylemek gerekirse, eski finansal sistemlerin birçok güvenlik açığı bulunmaktadır. Bununla birlikte, XRP, finansal sistemlere bağlı değildir. Mevcut küresel para sistemi olmadan da çalışmaya devam edebilir. Yeni ve acil durumların artması sonucunda kripto para birimlerinin mevcut para sistemlerinden bağımsız bir şekilde çalıştığı kanıtlanmıştır.

Covid-19, tüm dünyada hasara yol açmaya devam ederken, insanlığın artık dijital para birimlerini kullanmayı düşünmesinin zamanı gelmiş olabilir. İlk bakışta kolay gibi görünmüyor olabilir ama mümkün göründüğü kesin. Özetle, önümüzdeki 10 yıl insanlık için her şeyin değiştiği 10 yıl olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner