Yükleniyor...

Kripto Bankası Silvergate, 1 Milyar Dolar Zarar Bildirdi

Kripto bankası Silvergate, dördüncü çeyrekte yaklaşık 1 milyar dolar net zarar bildirdi.

Kripto Bankasi Silvergate 1 Milyar Dolar Zarar Bildirdi

Kripto bankası Silvergate, dördüncü çeyrekte yaklaşık 1 milyar dolar net zarar bildirdi.

Geçtiğimiz yılın mali raporları düşmeye başladı. Özellikle kripto ve blockchain şirketlerine yönelik raporlar, zarar bazlı yansıdı. FTX olaylarının ardından yaşanan yüz milyon dolarlık çöküş, tüm sektörün aktörlerini kötü etkilemişti. Bu aktörlerden birisi olan kripto bankası Silvergate, bugün dördüncü çeyrek net zararının 1 milyar dolar olduğunu açıkladı.

Kripto Bankası Silvergate, Zorlu Süreçlerin Ortasında Zarar Etti

Kripto bankası Silvergate, dönem boyunca 8.1 milyar dolarlık müşteri çıkışı ve yüzde 40’lık personel çıkarma ile gündeme gelmişti. Şirket, FTX olaylarının ardından başlayan sancılı dönemde ayakta durmanın yollarını aradı. Bu durumun mali tablosu, son çeyreğin 1 milyar dolarlık zararla kapanmasına yol açtı.

2022 yılının tamamı için şirket, 2021 yılındaki 75.5 milyon dolarlık net gelire kıyasla 949 milyon dolar zarar bildirdi. Ayrıca şirket, geçen yıl yaşanan büyük çıkışlara karşı koymak için yoğun mesai harcadı. Bu çaba kapsamında Silvergate, satmayı beklediği 1.7 milyar dolarlık menkul kıymetlerle ilgili 134.5 milyon dolar değer düşüklüğü bildirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x