Yükleniyor...

Kripto endüstrisine para akıyor: Boğa sinyalleri güçlü!

Kripto yatırım ürünleri, son 10 haftada 1,8 milyar dolarlık bir giriş alarak Ekim 2021'den bu yana bir rekora imza attı.

Fotoram.io 86

Kripto yatırım ürünleri, son 10 haftada 1,8 milyar dolarlık bir giriş alarak Ekim 2021’den bu yana bir rekora imza attı.

Bitcoin ABD’de spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) onayının artacağı beklentisinin arttığı bu dönemde, yatırımcıların ilgi odağı haline geldi. Neredeyse 2,5 aylık bir zaman diliminde kripto yatırım ürünlerine yaklaşık 1,8 milyar dolar aktı. Bu durum, Bitcoin vadeli işlemlerinin Ekim 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana görülmemişti.

İstatistikler güven veriyor!

CoinShares‘in araştırma başkanı James‘in 4 Aralık tarihli raporuna göre, 10 hafta içinde toplam 1,76 milyar dolarlık yatırımcı fonu kripto ürünlerine giriş yaptı. Bitcoin vadeli işlemlerinin başlatıldığı Ekim 2021’den bu yana bu dönemdeki en önemli girişi oluşturdu. 

CoinShares’in son 10 haftadaki haftalık raporları, dönem boyunca kripto yatırım ürünlerine en az 1,44 milyar dolarlık giriş olduğunu ve Bitcoin fiyatının dönem içinde 26.600 dolardan 41.400 dolara sıçradığını gösteriyor.

Bunlara ek olarak 1 Aralık’ta sona eren haftada kripto yatırım ürünlerine 176,3 milyon dolar değerinde giriş görüldü. Geçtiğimiz hafta 132,8 milyon dolarlık giriş kaydeden Butterfill, kripto yatırım ürünlerinin “ana kazançlı” olduğunu belirtti.

Piyasaya olan para girişleri, spot Bitcoin ETF başvurularının ABD’de potansiyel onaya yaklaştığı bir dönemde geldi. Fintech firması Finder‘da kripto para birimi analisti olan James Edwards, Cointelegraph ile daha önce yaptığı bir röportajda, bazı Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı ürünlerin, son dönemdeki onay heyecanından faydalanabileceğini şu şekilde belirtti:

“İşaretler, kurumsal yatırımcıların ETF onayı konusunda spekülasyon yapmaya başladıklarını ve ProShares BITO gibi mevcut Bitcoin vadeli işlem ETF’lerine girişlerin son birkaç günde 2021 rekorlarını kıracak şekilde arttığını gösteriyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x