Yükleniyor...

PlanB, Bitcoin için 60.000 doları işaret etti

Popüler analist PlanB, yarılanma yaklaşırken varlığın 60 bin dolara çıkabileceğini söyledi.

btc bull

Popüler analist PlanB, yarılanma yaklaşırken varlığın 60 bin dolara çıkabileceğini söyledi.

Analist, uzun vadeli piyasa döngülerinin tahmin edilmesi için kullanan stok akış (S2F) modeli ile yeni bir güncelleme sundu.

Bir sonraki Bitcoin yarılanması, Nisan 2024’te gerçekleşecek.

PlanB, daha önceki döngülere dayanarak, lider kripto paranın değerini 60.000 dolara çıkarabilecek bir rallinin yaklaştığını söyledi. Analist, yarılanmanın ardından 532.000 dolar seviyesinin ise potansiyel bir tavan seviyesi olduğunu öne sürdü.

“Bu yarılanmalardan sonra Bitcoin fiyatı artıyor. Nisan 2024’te de bunun olmasını bekliyorum. Fiyat bu yeni hatta hızla ilerleyerek 532.000 dolara yükselecek. Ancak şimdilik bir sonraki yarılanmaya kadar 55.000 dolar – 60.000 dolar arasındaki model değerine yükselmemiz beni şaşırtmaz.”

planb

Analist, kısa bir süre önce X’te Bitcoin’in çoğunluğunun hangi fiyatla dağıtıldığını gösteren bir grafik paylaştı. PlanB, Bitcoin’in dağıtım aralığının alt sınırından yaklaşık 4 kat yüksek göründüğü önceki eğilimlere atıfta bulunarak, varlığın önümüzdeki birkaç yıl içinde yarım milyon doların üzerini görebileceğini iddia etti.

PlanB ayrıca, COVID-19 gibi bir faktörün bulunmaması sebebiyle bu seferki rallinin geçmiştekine kıyasla çok daha patlayıcı olabileceğini vurguladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x