Kripto Ödeme Şirketi Wyre Kapanıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Ödeme Şirketi Wyre Kapanıyor

Wyre, 16 Haziran Cuma günü yaptığı açıklamada, piyasa koşullarını gerekçe göstererek faaliyetlerini sonlandırma kararı aldığını açıkladı.

wyre

Wyre, 16 Haziran Cuma günü yaptığı açıklamada, piyasa koşullarını gerekçe göstererek faaliyetlerini sonlandırma kararı aldığını açıkladı. 

Şirket yaptığı paylaşımda: “Bu kararı kilit paydaşlarımızın ve müşterilerimizin çıkarlarını en iyi şekilde korumak için aldık. Bu kara herhangi bir düzenleyici kurumun yönlendirmesine bağlı değildir. Wyre müşteri varlıklarını güvence altına almaya devam ediyor” ifadeleri kullanıldı. Firma, para çekme işlemlerini 14 Temmuz’a kadar müşterilere açık tutmayı planlıyor. 

Wyre, 2022’de Bolt Tarafından Satın Alınacaktı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2013 yılında kurulan Wyre, faaliyette bulunduğu süre boyunca kripto piyasasında hizmet gösteren şirketlere fiattan kripto paraya altyapı sundu. 

Şirket Nisan 2022’de, Wyre’ye 1.5 milyar dolar değer biçen bir anlaşmayla ödeme ve alışveriş ağı firması Bolt tarafından satın alınacaktı. İki şirketin o zamanki hedefleri arasında ticareti merkezsizleştirmek, dijital alışverişi geliştirmek ve basitleştirmek için teknolojileri birleştirmek bulunuyordu. Ancak, Eylül ayında yapılan bir açıklama ile anlaşmanın feshedildiği duyuruldu. Böylece anlaşma, UBS ile Wealthfront ve Galaxy Digital ile BitGo arasındaki anlaşmalar gibi sonuçlanmayan bir dizi fintech anlaşmasına dahil oldu. 

Wyre, projenin ilk aşamalarında Stellar Development Foundation ve kripto girişim fonu Pantera Capital da dahil olmak üzere bir dizi yatırımcıdan yaklaşık 30 milyon dolar fon toplamıştı.  


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x