Yükleniyor...

Kripto para borsası Balancer, siber saldırıyı doğruladı

Merkeziyetsiz kripto para borsası Balancer, geçtiğimiz günlerde meydana gelen kripto saldırısına ilişkin açıklama yaptı.

hack

Merkeziyetsiz kripto para borsası Balancer, geçtiğimiz günlerde meydana gelen kripto saldırısına ilişkin açıklama yaptı.

Geçtiğimiz haftasonu kripto saldırısına uğrayan Balancer, bugün yapmış olduğu açıklamayla birlikte olayı netleştirmiş oldu. Borsa, platformun V2 havuzlarına ait kritik bir güvenlik açığını açıklamasından sonra, siber saldırıyı doğruladı. Balancer, güvenlik açığıyla ilişkili bazı riskleri hafifletmesine ve kullanıcılara para çekmelerini tavsiye etmesine rağmen, saldırıdan etkilenen havuzları duraklatamayacağını belirtti.

900.000 dolarlık aktarımı tehlike yarattı

Ekip Pazar günü yaptığı açıklamada, “Balancer, aşağıdaki güvenlik açığıyla ilgili bir istismarın farkındadır (22 Ağustos’ta bildirildiği üzere),” dedi. Ayrıca azaltma prosedürlerinin riskleri büyük ölçüde azalttığını belirtti. Ancak borsa, etkilenen havuzları duraklatamadıklarının altını çizdi.

Güncel durum itibariyle, siber saldırının zararı henüz net olarak bildirilmedi. Fakat, analist firması Cyvers’ın kurucusu ve CTO’su Meir Dolev, 900.000 dolarlık fonun Balancer havuzlarından aktarıldığını ve bunun saldırı sinyali olabileceğini ifade etti. Bilgisayar korsanına ait olduğuna düşünülen bir adres, üç işlemde 979.000 dolarlık DAI aldı. Saldırganın bu hareketi, 900.000 dolarlık fon aktarımını akıllara getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x