Yükleniyor...

Güney Kore’deki kripto borsaları hazırlıklı olsun!

Güney Koreli kripto borsalarının Eylül ayından itibaren 2,3 milyon dolar rezerv ayırması gerekecek.

Guney Korenin Gundemi Airdrop Vergisi

Güney Koreli kripto borsalarının Eylül ayından itibaren 2,3 milyon dolar rezerv ayırması gerekecek.

Güney Koreli kripto para borsalarının, ülke endüstrisindeki tüketici koruma önlemleri nedeniyle Eylül ayından itibaren banka hesaplarında tutulan rezervlerde en az 3 milyar won (2,3 milyon dolar) ayırması gerekecek. Yerel basında çıkan haberlere göre, Upbit ve Bithumb dahil olmak üzere büyük kripto borsaları yeni gereksinimleri karşılama faaliyetlerine başladı.

Yeni yönergeyle birlikte hazırlıklar başladı

Güney Kore’nin yerel medyası olan News1’in bildirdiğine göre, Upbit ve Bithumb da dahil olmak üzere önde gelen kripto para borsaları, Kore Bankalar Federasyonu tarafından Temmuz’da yayınlanan yönergelerdeki gereksinimlere uyma yolunda ilerliyor.

Bankacılık Birliği, “Sanal Varlık Gerçek Adlı Hesap Operasyon Yönergeleri” başlıklı kılavuzda, kripto borsalarından “sorumluluklarını yerine getirebilmeleri için” en az 3 milyar won veya günlük ortalama mevduatlarının yüzde 30’una eşdeğer bir miktarı rezerve ayırmalarını istedi. Riskli bir olayın meydana gelmesi durumunda kullanıcılarda meydana gelen zarar nedeniyle bu tür fonların büyüklüğü 20 milyar won ile sınırlandırılacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x