Yükleniyor...

Kripto Para Topluluğunun Önde Gelen İsimlerinden Boğa Değerlendirmesi

Bitcoin'in liderliğini yaptığı boğa sezonunda, bu hafta yaşanan dramatik Bitcoin düşüşü ile birlikte endişeler arttı.

kripto para toplulugunun onde gelen isimlerinden boga degerlendirmesi

Bitcoin’in liderliğini yaptığı boğa sezonunda, bu hafta yaşanan dramatik Bitcoin düşüşü ile birlikte endişeler arttı. 12 bin dolar seviyesine gelen Bitcoin’in, 10 bin dolar seviyesine düşmesi ve haberin yazımı esnasında da 10.216 dolar seviyesinde seyretmesi; akıllara boğa sezonunun bittiği, hatta Covid-19 kaynaklı ikinci bir Mart vakasının gelebileceği ihtimalini getirdi.

Kimi analist ve trader, piyasanın dalgalı hareketleri ile korkuyu artırıp endişeli tweet’ler paylaşırken; kimileri ise halen umutlu olduklarını ve boğanın devam ettiğini bildiriyor.

Bu konuda ise yerli kripto para topluluğunun sevilen ismi Kripto Emre, topluluktakileri rahatlattı ve şöyle dedi:

“Bitcoin ve Kripto paralar 2017’de rekora gitmeden 1 ay önce %50 düşmüştü. O yüzden bugün ne olduğuna değil, yarın ne olacağına odaklanın. Bu işin yarınına inanmamış olsanız burada benimle olmazdınız zaten.”

Topluluğun bir diğer önde gelen ismi Selcoin de şunları belirtti:

“Mart’tan beri Bitcoin’i 5200 dolar, Ethereum’u 130 dolardan aldığımı ve orta vade tutacağımı söyledim. Neo,ltc,xrp,nano gibi coin’ler paylaştım. Tamamı ciddi kazanç imkanları verdi, kayıp yok. Kaçan fırsatlar da elbette var. 

Şunu net olarak söyleyeyim ki piyasaya minimum 1 sene önce girenler bu dönemde daha zararlarını yeni topluyor. çünkü mart düşüşünde yakalandılar…”

Crypto Kemal ise her zaman söylediği “Stop’suz işlem yapmayın” tavsiyesini yineleyerek şöyle söyledi:

“Kripto para piyasalarında yaptığınız bir alım 4-5 günde sermayenizi %85 eritebilir. 10 bin liralık yatırımınız 1500 liraya hatta daha aşağıya düşebilir. O sebeple bir alım yaparken 10 kere düşünün ve asla stopsuz işlem yapmayın.

Yükselen trendde her düşüşten tepki gelir, yatırımcı buna alışır. Sonra düştüğünde alırsın bi daha düşer dip dediğin tepe olur. Şu an çok sert bir düşüş yaşıyoruz dönüp dönmeyeceği meçhul. O yüzden alım yapmıyorum gerekirse fırsatı kaçırırım ama bu riski almam. Stop çok önemli.”

Bu hafta Bitcoin, Mayıs ayından bu yana en kötü haftalık düşüşü yaşadı. Hafta başında bu seviyeyi kırdıktan sonra fiyatın 12.000 doların üzerinde kalması bekleniyordu. Ancak yükseliş hissine rağmen, bir yandan da haftalardır uyarı işaretleri kendini gösteriyordu.

Fiyat değişikliklerini tespit ettiği bilinen nicel bir risk göstergesi, 21 Ağustos’ta aşırı alım seviyelerine ulaşmıştı ve bu yükseliş eğilimine rağmen varlığın ihtiyatlı olduğunu gösteriyordu.

Bu haftanın başlarında piyasaya bir satış baskısı girdiğinde uyarı sinyalleri nihayet doğrulandı. CryptoQuant’taki bir analist “Madenciler dünden beri alışılmadık derecede büyük miktarlarda BTC taşıyorlardı, madencilik cüzdanlarından Bitcoin’i çıkarıp borsalara gönderiyorlardı.” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x