Yükleniyor...

Kripto piyasası düşerken o zirvede: PYTH durdurulamıyor!

Airdrop furyası ile dolaşım arzının yüzde 50'den fazlası stake edilen Pyth Network (#PYTH), son 24 saatte yüzde 25'lik yükselişe imza attı.

pyth network pyth

Airdrop furyası ile dolaşım arzının yüzde 50’den fazlası stake edilen Pyth Network (#PYTH), son 24 saatte yüzde 25’lik yükselişe imza attı.

Kripto para piyasası, zorlu bir haftayı geride bırakmak üzere. Birçok kripto para birimi, haftanın ilk işlem gününden bugüne yüzde 15’den fazla değer kaybı yaşadı. Altcoin’lerdeki düşüş, lider kripto para birimi Bitcoin’n (BTC) henüz rayına oturmamasından kaynaklandı. Celsius’un BTC ve ETH satışı ise haftanın kritik gelişmesi olarak dikkat çekti.

Haftaya damga vuran kripto projesi ise Pyth Network (PYTH) oldu. Pyth Network, airdrop furyasını arkasına alarak önemli verilere ev sahipliği yaptı. Birkaç projeden PYTH stake edenlere airdrop yapılacağının söylenmesi ise PYTH fiyatını zirveye taşıdı. PYTH, son 24 saatte yüzde 25 oranında yükseldi.

Pyth Network zirvede (PYTH): Veriler neler anlatıyor?

Popüler Oracle projesi Pyth Network (PYTH), oluşturduğu sadık kripto yatırımcısıyla zirveye oynuyor. Pyth Network’ün ilerleyişinde ise airdrop beklentileri yatıyor.

Neredeyse her gün bir kripto projesiyle iş birliği yaptığını duyuran Pyth Network, ekosistemini 400’den fazla projeye çıkardı. Ekosisteminde yer alan kripto projelerine altyapı hizmeti sunan Pyth Network, Chainlink benzeri bir Oracle ağı olarak çalışıyor.

Kendisini en büyük birinci taraf Oracle ağı olarak tanıtan Pyth Network’ün ilerleyişi göz kamaştırdı. Popüler proje, 50’den fazla blokzincire genişlemiş durumda.

Pyth Network, ZeroLend’in PYTH stake edenlere airdrop yapacağını duyurmasıyla hareketlenmeye başladı. Stake eden kullanıcı sayısı ve stake edilen PYTH miktarında patlama yaşandı. Birçok yeni kullanıcı, Pyth Network ekosistemini keşfetmeye başladı.

Dune’dan alınan verilere göre, dolaşımda 1,5 milyar PYTH yer alıyor. Airdrop furyasına dahil olmak ve ekosisteme katılmak isteyen kullanıcılar ise 821,017,352 PYTH’yi stake etmiş durumda. Dolaşım arzının yarısından fazlasının stake edilmiş olması, popüler kripto para biriminde arz-talep sıkışmasına yol açtı.

Pyth Network stake veri

Cüzdanında PYTH tutan kullanıcı sayısı ise 300 bin seviyesine yaklaştı. Yaklaşık 145 cüzdan ise elindeki PYTH’yi stake etti. Kullanıcılar, airdrop almak ve Pyth Network’ün tıpkı Celestia gibi yükselişinden kazanç elde etmek umuduyla yaklaşıyor.

Stake edilen PYTH’lerin dolaşımdan çıkmasıyla birlikte, PYTH piyasa değeri 345 milyon dolar seviyesine geriledi. Popüler kripto para birimi, yaşanan arz talep sıkışmasından dolayı yükseliş trendine girdi. Kısa sürede stake edilen PYTH’lerin 1 milyona ulaşması ve 500 milyon PYTH’nin işlemde kalması bekleniliyor.

Pyth grafik analiz

PYTH grafiğine bakıldığında fiyatın önemli bir direnç bölgesi olan 0,43 doları aştığı görülüyor. PYTH, yükselişini sürdürerek 0,50 doları test etti. Bu bölgenin üzerinde kalıcı olması halinde PYTH, kısa sürede 0,5225 dolara yükseliş gerçekleştirebilir. 0,5225 dolar direnci ara bölge olarak yorumlansa da önemli bir kâr satış noktası olabilir. Bu bölgenin de aşılması halinde PYTH 0,5566 dolar zirvesine tekrar yükseliş yaşayabilir.

PYTH’nin yükselişi arz talep sıkışması nedeniyle mümkün görünse de arka planda kâr satışı ihtimali de bulunuyor. Kâr satışlarının gelmesi ve piyasanın satış baskısına geçmesi halinde, PYTH tekrar 0,43 dolara geri çekilme yaşayabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x