Yükleniyor...

Kripto Sigortaları İçin Pazar Büyük

Bir kripto sigortası yöneticisine göre bu yıl merkeziyetsiz finansta yaşanan 2 milyar dolar kayıp kripto sigorta şirketlerine pazarın ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.

Kripto Sigortalari Icin Pazar Buyuk

Bir kripto sigortası yöneticisine göre bu yıl merkeziyetsiz finansta yaşanan 2 milyar dolar kayıp kripto sigorta şirketlerine pazarın ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tüm kripto yatırımlarının yalnızca yüzde 1’i sigortalanmış halde.

Kilitli Kripto Varlık ile Sigortalı Varlıklar Arasında Eşitsizlik Var

Cointelegraph’a konuşan merkeziyetsiz koruma protokolü InsurAce‘in CMO’su Dan Thomson, kripto ve merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL) ile bu TVL’nin sigorta kapsamındaki yüzdesi arasında büyük bir eşitsizlik olduğunu söyledi:

“DeFi sigortası uyuyan bir dev. Tüm kripto paraların yüzde 1’inden azı ve DeFi’nin yüzde 3’ünden azı kapsandığı için, hala potansiyel olarak çok büyük bir pazar fırsatı var.”

Akıllı sözleşme güvenlik denetimlerine çok fazla yatırım yapılmasına rağmen, zincir üstü sigorta, akıllı bir sözleşmeden yararlanılması veya bir Web3 protokolünün ön ucunun tehlikeye atılması gibi dijital varlık koruması için uygun bir çözüm olarak hizmet eden bir sistem.

Thompson, Terra’nın (LUNA) çöküşü ve sonuçta ortaya çıkan Terra USD sabitlemesi, zincir içi sigortanın yatırımcıları nasıl koruyabileceğine dair bir ders niteliğinde örnek gösteriyor, diye söylüyor. InsurAce’in “etkilenen 155 UST kurbanına 11.7 milyon dolar ödediğini” de sözlerine ekliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x