Yükleniyor...

Kripto Şirketi Hashed, Güney Koreli Finans Yetkilisini Görevlendirdi

Kripto şirketi Hashed, şirketin araştırma enstitüsünün başına Güney Koreli eski maliye bakan yardımcısını getirdi.

hashed

Kripto şirketi Hashed, şirketin araştırma enstitüsünün başına Güney Koreli eski maliye bakan yardımcısını getirdi.

Hashed bu hamlesiyle, blockchain uzmanlarıyla Kore hükümetini bir araya getirip diyaloğu artırmayı planlıyor. Bununla birlikte kurumlar arasında seminerler ve araştırma faaliyetleri yapılması da planlar arasında yer alıyor.

Kripto Şirketi Hashed’dan Önemli Görevlendirme

Maliye bakan yardımcısı Kim Yong-beom, Hashed’da görev alacağını Facebook hesabından doğruladı.

Şirketin CEO’su Simon Seojoon Kim yaptığı açıklamada, şirketin fon toplama planlarının Terra ekosisteminin çöküşü sebebiyle sekteye uğradığını dile getirdi. Firma, 3,6 milyon dolar değerinde 30 milyon LUNA satın almıştı.

Hashed, Aralık ayında yaptığı açıklamada Ulusal Vergi Servisi’nin soruşturması altında olduğunu ifade etti. Ancak o günden beri konuyla ilgili bir güncelleme yapılmış değil.

Kim, Ağustos 2019’dan Mart 2021’e kadar ekonomi ve maliye bakan yardımcıları arasında yer aldı. Burada görev aldığı süre boyunca kripto para borsalarının vergilendirilmesini destekledi. Bundan önce de ülkenin finansal düzenleyicisi Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (FSC) başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Burada da kripto para borsalarındaki isimsiz ticareti yasaklayan düzenlemeye onay verenler arasındaydı. Bu düzenlemeyle yabancıların ve reşit olmayanların da ticaret yapması yasaklanmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner