Yükleniyor...

Kurucusunun Ethereum’a Geçtiği SushiSwap’ta Fiyat Ne Yöne Gidiyor?

SushiSwap'ın kurucusu Chef Nomi, SUSHI hisselerini 10 milyon dolarlık ETH ile değiştirdi.

kurucusunun ethereum a gectigi sushiswap ta fiyat ne yone gidiyor

SushiSwap’ın kurucusu Chef Nomi, SUSHI hisselerini 10 milyon dolarlık ETH ile değiştirdi. SushiSwap kurucusu, bunun bir ‘scam’ olmadığını iddia ediyor. Bunu kanıtlamak için, kendisini 2017’de hisselerini satan LTC yaratıcısı Charlie Lee ile kıyaslıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SushiSwap’in gizemli kurucusu Chef Nomi, bu yaz yaşanan DeFi çılgınlığı ile birlikte gelişen merkeziyetsiz finans protokolünün kazançlarını paraya çevirdi.

Kurucu, hafta sonu merkeziyetsiz borsadan yaklaşık 2.5 milyon SUSHI token’ını 18.000 ETH karşılığında -yaklaşık 10 milyon dolar- geri çekti.

Etherscan’da kaydedilen hareket, popüler Uniswap borsasının bir çatalı olan SushiSwap’in yaratıcısının, sistemdeki kripto paraların neredeyse yarısını kontrol ettiği yönünde eleştiriler almasının hemen ardından geldi.

Kendisini Litecoin kurucusu Charlie Lee ile kıyaslayan Chef Nomi’ye, bir eleştiri de efsanevi isim Adam Back’ten geldi. Adam Back, SushiSwap ve Litecoin’in geçirdiği evreleri karşılaştırarak, SushiSwap’ı yerdi.

 

Salı günü Sasa adındaki bir Twitter kullanıcısı Chef Nomi’nin “SUSHI/ETH havuzuna atılmaya hazır” 27 milyon dolar değerinde SUSHI’ye sahip olduğuna işaret etti.

Chef Nomi, token için likiditeyi geri çektiğinden -diğer bir deyişle, SushiSwap’te ETH için ticarete açık SUSHI miktarını düşürdüğünden -bir SUSHI’nin fiyatı son 24 saatte yarıdan fazla düşerek yaklaşık 5 dolardan 2,35 dolara düştü.

Bu sonuç, SUSHI’nin bu hafta halihazırda kötü olan fiyatına son darbe oldu. SUSHI’nin fiyatı Salı günü 10.81 dolara yükseldi, ancak o zamandan beri kripto para piyasasının geri kalanıyla birlikte o da düşüyor.

Bu sabah bir tweet’te Chef Nomi, “Topluluğu önemsiyorum” diyerek tüm SUSHI’sini tasfiye ettiğini açıkladı. Karşılığında ise suçlamalara maruz kaldığını belirtti.

Aksine eleştirilere rağmen, gerçek kimliğini veya nerede olduğunu henüz açıklamayan Chef Nomi, hareketin bir ‘scam’ olmadığını iddia ediyor. “Ben hala buradayım” diye de belirtiyor.

Bunun yerine kendisini, 2017’nin sonlarında tüm LTC hisselerini kripto balonunun zirvesinde satmış olan Litecoin Kurucusu Charlie Lee ile karşılaştırıyor.

Chef Nomi şöyle diyor:

“@SatoshiLite da bunu yaptı ve Litecoin de hala devam eden bir proje.”

Son günlerin favori kripto para birimlerinden birisi de hiç kuşkusuz SushiSwap (SUSHI).

SUSHI için Ethereum’un en son çılgınlığı diyebiliriz. Yerel yönetim token’ı SushiSwap (SUSHI) geçtiğimiz hafta sonu piyasaya sürüldükten sonra güçlü bir düşüş yaşadı, ancak o zamandan bu yana ciddi bir geri dönüş yaşadı.

Bu hareketin önemli bir kısmı, kripto paranın daha önce DeFi coin’lerini listelemesiyle bilinen önde gelen merkezi bir borsa olan FTX’te listelenmesi ile geldi. Bu listelenme kripto paranın fiyatını uçuran etmen oldu.

SushiSwap Nedir?

SushiSwap, #SUSHI token’ı ile #Uniswap’in bir evrimi olduğunu iddia ediyor. SushiSwap protokolü, popüler AMM modeline gelir paylaşımı ve ağ efektleri getirerek ağ katılımcıları için teşvikleri daha iyi hizalamasıyla biliniyor. Ethereum tabanlı protokol, hızla en önemli Ethereum uygulaması ve merkezi olmayan değişim haline gelen Unsiwap’e topluluk ve yönetişim teşvikleri eklemeye odaklanıyor. Proje şu sözlerle tanımlanıyor:

“Bununla, SushiSwap’i Uniswap protokol tasarımında bir sonraki adım olarak tasarladık: bir evrim. SushiSwap ekibi, bu çatalın amacına ilişkin olarak, Uniswap’in zarif temel tasarımını alarak, protokolün tasarımını iyileştirmeye yardımcı olduğuna ve ilgili aktörlere daha fazla fayda sağladığına inandığımız topluluk odaklı özellikler ekledik.”

SUSHI’nin Uniswap’ı geride bırakacağına dair görüşler de mevcut. SushiSwap’in Uniswap’ı geride bıraktığı bir dünyada, SUSHI coin’e tahakkuk edecek çok değer var. SushiSwap, Uniswap’in mevcut hacminin %100’ünü alırsa; SUSHI sahiplerine her gün yaklaşık 350 bin dolar değerinde temettü (Temettü: Şirketin dönem içinde elde ettikleri kârdan mevcut ortakların pay alma hakkıdır) gönderilecekti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x