Chainlink'te yüzde 35 artış • Coinkolik
Yükleniyor...

Chainlink’te yüzde 35 artış

Chainlink (LINK) token son rallide yüzde 35'in üzerinde artış gösterdi.

chainlink LINK

Chainlink (LINK) token son rallide yüzde 35’in üzerinde artış gösterdi. Bu hareketlilik Google Trends verilerine de yansırken, token’ın geleceği açısından da potansiyel bir yükselişe işaret etti.

Yüzde 35’in üzerine çıktı

Ethereum platformu üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir oracle ağı olan Chainlink, önceki gerileme döneminden kayda değer bir toparlanmayla, yerel kripto para birimi LINK’in geçtiğimiz ay yüzde 35’in üzerinde artış gösterdiğini gördü. Akıllı sözleşmeler aracılığıyla zincir dışı ve zincir içi sistemler arasında güvenli veri aktarımını kolaylaştıran ağ, 2017 yılında Sergey Nazarov ve Steve Ellis tarafından kuruldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sadece 0,11 dolalık bir ilk coin arzı (ICO) fiyatıyla başlayan LINK, 9 Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52,88 dolara ulaştı. Şu anda zirveden yaklaşık yüzde 78 düşüşle 12 dolar civarında işlem görmesine rağmen, token yalnızca Ekim 2023’te yüzde 43’lük önemli bir büyüme ile canlanma sinyalleri gösterdi.

Hızla ivme kazandı

LINK için bu son büyüme hamlesi, Ekim ayının son gününde saatlik grafikteki yükselen üçgen formasyonunun potansiyel bir fiyat kırılmasına işaret ettiğini gösterdi. LINK ertesi gün yaklaşık yüzde 5’lik bir düşüş yaşamasına rağmen, hızla ivme kazandı ve 10 dolar sınırını aştı.

LINK’in mevcut dolaşımdaki arzı 556,8 milyon dolar ve tamamen seyreltilmiş piyasa değeri 10,8 milyar dolar olarak kaydedildi. Chainlink’e artan ilgi Google Trends verilerine de yansımakla birlikte gelecekteki büyüme için sürekli bir potansiyele işaret etmektedir.

Öte yandan token’ın 50 dolarlık yatırımcı hedefine ulaşması için mevcut değerinden yaklaşık beş kat artması gerekecektir. Ancak mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında bu hedefe ulaşılmasının yıllar alabileceği tahmin ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x