Yükleniyor...

Luna Classic, Kasım Ayından Bu Yana En Yüksek Seviyeyi Gördü

Luna Classic (LUNC), son 24 saatte yüzde 20 artış yaşayarak Kasım ayından bu yana en yüksek fiyat noktasına çıktı.

LUNC

Luna Classic (LUNC), son 24 saatte yüzde 20 artış yaşayarak Kasım ayından bu yana en yüksek fiyat noktasına çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Luna Classic, Mart ayında çöken eski Terra ekosisteminin yerel kripto varlığıdır. Terra topluluğu, yeni bir Luna token ile yeni bir ağ oluşturmak için oy kullandı. Bu nedenle, eski Luna token’ı Luna Classic olarak bilinmeye başlandı. Luna Classic için bugünün fiyat artışı, bu yılın başından şimdiye kadar yaşanan trendle uyumlu hareket etti. Luna Classic, son 30 günlük işlem döneminde yüzde 30 arttı ve piyasa değerine göre ilk 50 kripto para birimi arasında en çok kazanan oldu. 

LUNC ile Beraber USTC Fiyatı da Yüzde 60 Arttı

Coinalyze’ye göre bu fiyat artışı, Luna Classic’in açık pozisyondaki yüzde 75’lik artışla aynı zamana denk geldi. Açık faiz, bir varlık için ödenmemiş türev sözleşmelerinin sayısını ifade eder. Bu, belirli bir varlık için piyasaya ne kadar para aktığının bir ölçüsüdür. 

Terra’nın artık UST Classic olarak adlandırılan eski stablecoin’i de 24 saat içerisinde yüzde 60 artış yaşadı ve CoinGecko tarafından izlenen tüm token’lar arasında en çok kazanan oldu. UST, Terra’nın çöküşü sırasında ABD dolarına olan değerini fiilen kaybetti ve kriz sırasında 0,01 dolara kadar düşmüştü. Son bir ay içerisinde yüzde 90 artış yaşayan UST Classic şu anda 0,039 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Token fiyatları yılın başından beri yükselişte. Kasım ayında büyük değer kaybı yaşayan kripto para piyasasının değeri, bu yıl ile birlikte yeniden 1 trilyon doları aştı. USTC ve LUNC fiyatlarında yaşanan bu artış da kripto piyasasının mevcut durumu ile uyumlu hareket etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x