Yükleniyor...

LUNA ve LUNC Yatırımcıları Bu Güncellemeyle Sorun Yaşayabilir

Meclis'te önerilen bir mevzuata göre, algoritmik stablecoin yaratma konusunda iki yıllık bir moratoryum getirmeyi öneriyordu.

LUNA ve LUNC Yatirimcilari Bu Guncellemeyle Sorun Yasayabilir

Meclis’te önerilen bir mevzuata göre, algoritmik stablecoin yaratma konusunda iki yıllık bir moratoryum getirmeyi öneriyordu. Bloomberg’in son bildirdiğine göre, yeni içsel olarak teminatlandırılmış stablecoin’ler oluşturmak veya ihraç etmek yasa dışı olması ön görülüyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu bağlamda LUNA ve LUNC’da gelecek bir güncelleme bu iki kripto para yatırımcılarına sorun yaratabilir.

LUNA’daki Son Durum Ne?

Coingecko verilerine göre LUNA son 24 saatte yüzde 2’lik yükseliş kaydetti ve yazı yazıldığı an itibariyle 2,62 dolardan işlem görüyor. İniş ve çıkışlar yaşanırken 24 saatlik hacmi 186 bin dolarken piyasa değeri ise 429 bin doları gördü.

luna grafik 2
LUNA’nın 4 saatlik grafiği

LUNA’daki en güçlü destek 2,5 dolar olarak duruyor ve fiyat şu sıralarda bu bantta hareketine devam ediyor. Yönlü Hareket İndeksi (DMI), eksi DI çizgisi çizgi üzerinde sürünerek 20 çizgisinin üzerindeki sinyal çizgisinde durdu. Bütün bunlara ek olarak, artı DI çizgisi kademeli olarak aynı çizgi boyunca hareket etti. Bunlar düşüş eğiliminin göstergesiydi.

LUNC’daki Son Durum Ne?

Coingecko verilerine göre son 24 saatte LUNC, yüzde 1,3 düşüş gösterdi. Bunların yanı sıra 24 saatlik işlem hacmi 425 bin dolar iken piyasa değeri ise 2 milyon dolara yaklaştı.

lunc grafik
LUNC’un 4 saatlik grafiği

LUNC’taki en güçlü direnç bölgesi 0,000233 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI), nötr hat boyunca bir hareket gösterdi. Yönlü Hareket İndeksi (DMI), sinyal çizgisini 20’nin üzerinde gösteriyordu. Ancak, artı DI çizgisi biraz aşağıda kaldı ve eksi DI çizgisi, 20 trend çizgisine yaklaştı. DMI ve RSI göstergesine bakıldığında, yakında düşüş eğilimine girme olasılığı ile azalan bir yükseliş eğilimi görüldü.

LUNA ve LUNC’taki Son Durum ve Olası Güncelleme

LUNA daha fazla düşüş yaşasa da, hem LUNA hem de LUNC, duyurudan bu yana fiyat hareketinde düşüş eğilimi yaşıyor. Göstergeler ayrıca hem LUNA hem de LUNC için olası güçlü bir düşüş eğilimini gösteriyor.

Stablecoin önleminin ilk önerilmesinden bu yana aylar geçti ve Hazine Bakanı Janet Yellen tarafından dile getirilen endişeler nedeniyle daha önce ertelenmişti. Yellen, örnek olarak TerraUSD’nin çöküşünü göstererek kripto endüstrisinin daha güçlü düzenlenmesi çağrısında bulundu. 

Tasarının oylanması önümüzdeki haftanın içinde gerçekleşmesi bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x