Yükleniyor...

Luxor, Güneydoğu Asya Madencilik Şirketi İle Ortaklık Kurdu

Bitcoin madencilik firması Luxor, Güneydoğu Asya madencilik hizmeti sağlayıcısı Cryptodrilling ile ortaklık kurarak bölgedeki varlığını genişletmeyi amaçlıyor.

güneydoğu asyada madencilik ortağı

Bitcoin madencilik firması Luxor, Güneydoğu Asya madencilik hizmeti sağlayıcısı Cryptodrilling ile ortaklık kurarak bölgedeki varlığını genişletmeyi amaçlıyor. 

Şirket, The Block’a yaptığı açıklamada, Luxor’un yazılımını ve türevlerini hashOSapp adlı platforma entegre edeceğini ve bununla beraber madencilik danışmanlığı alacağını söyledi. Tayland merkezli Cryptodrilling, madencilik şirketlerinin tamir atölyeleri ve yazılım sistemleri gibi kritik altyapıları kurmalarına yardımcı oluyor. Bununla beraber, makinelerin nasıl satın alınacağı ve tesislerin nasıl inşa edileceği gibi durumlarda danışmanlık sağlıyor. 

“Birçok Çinli Madenci Laos’a Taşındı”

Luxor COO’su Ethan Vera, The Block’a verdiği demeçte: “Buradaki gelişime yardımcı olmak için sermaye sağlayıcılarını doğrudan Güneydoğu Asya’ya yönlendireceğiz” ifadelerini kullandı ve sözlerine şöyle devam etti:

“Bu, madenciliğin ileriye dönük en heyecan verici alanlarından biri. Latin Amerika’yı ve potansiyel olarak Orta Doğu’yu küçümsememekle birlikte, büyüme açısından Güneydoğu Asya’da çok ama çok yüksek bir potansiyel olduğunu düşünüyoruz.”

Cryptodrilling, hükümetin Bitcoin madencilerinin faaliyet göstermesine ve belirli ücretler belirlemesine izin verdiği Laos’a odaklanarak Güneydoğu Asya’daki farklı bölgelerde faaliyet gösteriyor. 

Cryptodrilling CEO’su Chayoot Anukoolkarn, lisanslı madencilerin megawatt başına yıllık 100.000 dolar ücret ödediğini ve hükümetin 10’dan fazla şirketin 1,2 gigawatt’ın üzerinde çalışmasına izin verdiğini belirtti. CEO, bununla birlikte şu anda yalnızca yaklaşık 400 megawatt’ın kullanılmasının planlandığını söyledi. 

Anukoolkarn, Telegram üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada: ”Laos’u 1 numaralı önceliğim olarak görüyorum çünkü bol yenilenebilir enerjiye sahipler ve çok daha fazla baraj inşa ediyorlar. Bu yüzden çok fazla enerji fazlası olacağını biliyorum” dedi. Ayrıca Anukoolkarn, birçok Çinli madencinin şimdiden Laos’a girdiğini de sözlerine ekledi. 

Luxor COO’su Vera ise konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Çin’in madenciliği yasakladığını, Kazakistan’daki enerji piyasalarında bulunan belirsizlikleri ve bununla beraber Rusya’daki siyasi belirsizliği göz önünde bulundurursak, bunun onlar için harika bir yol olacağını düşünüyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x